Do włocławskiego Okna Życia trafiła nowo narodzona dziewczynka. Otrzymała niezwykłe imię

Do włocławskiego Okna Życia trafiła nowo narodzona dziewczynka
Do włocławskiego Okna Życia trafiła nowo narodzona dziewczynka fot. AG
Do Okna Życia we Włocławku trafiła nowo narodzona dziewczynka. Lekarze określili stan dziecka jako "dość dobry". Policja poszukuje matki.


Dziecko zostało przyniesione do Okna Życia we wtorek, 16 lipca po godzinie 21. Dziewczynka jest drugim noworodkiem zostawionym w Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi. To tam zainstalowane jest Okno Życia.

Kiedy znaleziono dziewczynkę, na miejsce przyjechała policja i pogotowie. Lekarze stwierdzili, że stan dziecka jest "dość dobry". Siostry Wspólnej Pracy, które sprawują pieczę nad oknem życia dały dziewczynce imię Miriam Agata. W roku 2018 imię Miriam nadano jedynie 29 dziewczynkom (zgodnie z danymi Ministerstwa Cyfryzacji).

- Tak się składa, że 16 lipca obchodziliśmy Święto Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel. Modlimy się o tę dziewczynkę oraz o jej rodziców. Musiała to być dla nich bardzo trudna decyzja - mówi wikaria generalna, siostra Agata Błaszczyk w rozmowie z Polsat News.


Obecnie poszukiwana jest matka dziecka. Jeśli zrzeknie się ona praw rodzicielskich, sąd rodzinny poszuka dla małej Miriam opieki zastępczej. Matka dziewczynki ma sześć tygodni, by zmienić decyzję.

Noworodek jest obecnie w szpitalu. Siostry, które znalazły dziecko, odwiedzają je na miejscu. Okno Życia we Włocławku działa od 2011 roku.
Źródło: Polsat News
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE