Nie ambicja i pracowitość. Oto, co naprawdę ma wpływ na to, czy twoje dziecko będzie bogate

Pewne cechy widać już u kilkulatków. Ale zawsze można nad nimi pracować
Pewne cechy widać już u kilkulatków. Ale zawsze można nad nimi pracować Travis Svan/http://bit.ly/1uvZCXa/CC BY-SA/http://bit.ly/1dsePQq
Może przyszły sukces finansowy dziecka nie jest pierwszą rzeczą, o której myślimy w czasie jego dzieciństwa, warto jednak znać prognozy. Kanadyjscy naukowcy przeanalizowali wypełniane przez nauczycieli kwestionariusze dotyczące 2,8 tys. przedszkolaków z roku 1980/1981 i...porównali je z obecnymi zeznaniami podatkowymi dorosłych, którzy z tamtych przedszkolaków wyrośli.


Wybierając dzieciaki do badania naukowcy wykluczyli wpływ poziomu IQ i niekorzystnej sytuacji rodzinnej. Wyniki badań zostały opublikowane w "Journal of American Medical Association Psychiatry".

Zdaniem badających cechy odpowiadające za wysokość zarobków były wykazywane już w dzieciństwie – kilkulatki charakteryzujące się tzw. nieuważnością, w wieku 30-35 lat zarabiały stosunkowo niewiele. Nieuważność jest specyficznym zestawem cech, składających się na buntowniczą postawę (nieposłuszeństwo, obwinianie innych za swoje niepowodzenia), nadaktywność, lęk i agresję fizyczną.

Nieuważni chłopcy zarabiali w wieku 30-35 lat o 1,3 tys. dolarów mniej niż średnia, dziewczynki – ponad 900 dolarów mniej. Dzieci, których zachowania nie wykazywały tej cechy, zarabiały więcej aż o ponad 3 tys. USD (mężczyźni) i 1,9 tys. USD (kobiety). Nieuważność okazała się jedyną cechą wykrywalną w dzieciństwie i determinującą zarobki u obu płci.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE