Kolejny sukces Kliniki Budzik. Troje dzieci wybudziło się ze śpiączki

Ewa Błaszczyk założyła "Klinikę Budzik" w lipcu 2013 roku
Ewa Błaszczyk założyła "Klinikę Budzik" w lipcu 2013 roku Agencja Gazeta
Wiktoria, Patryk i Julita wreszcie się obudzili. To nie jest informacja o śpiących do południa nastolatkach, lecz o pacjentach założonej przez Ewę Błaszczyk Kliniki Budzik dla dzieci znajdujących się w śpiączce. Radosna wiadomość została dziś ogłoszona na Facebooku.


Trzech wybudzonych pacjentów
Wiktoria zapadła w śpiączkę 1,5 roku temu, a jej stan nie poprawiał się przez wiele miesięcy. Dzięki zaangażowaniu i współpracy lekarzy, rehabilitantów i terapeutów udało się ją wreszcie wybudzić. Krok po kroku zaczęła znów czytać, pisać, grać w szachy i malować.

Patryk był 9 miesięcy temu uczestnikiem wypadku drogowego, wskutek którego doznał rozległego urazu mózgu. Przed tragedią był piłkarzem lokalnego klubu piłkarskiego Wicher Mogilno. Wybudził się 8 lipca.

Śpiączka 14-letniej Julity również była efektem potrącenia przez samochód. Wypadek miał miejsce w kwietniu, została wybudzona dziś – 12 lipca. Opiekunowie w klinice określają ją jako "wesołą, wygadaną i pełną pomysłów nastolatkę". Teraz Klinika Budzik informuje, że ma dla małych pacjentów wolne miejsce. Co ważne – rehabilitacja i pobyt dzieci w tym miejscu są całkowicie bezpłatne. Od 2013 roku wybudziło się tam ponad 40 osób!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...