"Można sobie tylko wyobrazić, co wtedy czuje dziecko". Akcja radnej chwyta za serce

Dziecko po operacji chce się do kogoś przytulić – dlatego właśnie powstała zbiórka pluszaków!
Dziecko po operacji chce się do kogoś przytulić – dlatego właśnie powstała zbiórka pluszaków! Prawo autorskie: christingasner / 123RF Zdjęcie Seryjne
– Dziecko budzi się po operacji, ale wtedy jeszcze nie ma obok rodzica. Jest na sali wybudzeń, a dookoła wiele nieznanych osób. Można sobie tylko wyobrazić, jak może czuć się mały samotny człowiek po operacji – napisała radna Wawra Anna Ojer, zachęcając tym samym do dołączenia do akcji "Pomóż się przytulić".


Centrum Zdrowia Dziecka (CZD) w Międzylesiu przeprowadza około 20 tysięcy operacji małych pacjentów rocznie. Po ich zakończeniu dziecko znajduje się tzw. sali wybudzeń. Jeszcze wtedy nie ma przy nim rodzica, jednak samotny maluch potrzebuje bliskości i poczucia komfortu.

Tak powstał pomysł na społeczny projekt "Pomóż się przytulić", który polega na zbiórce pluszaków właśnie dla najmłodszych pacjentów. Akcja trwa do końca września. Warto dodać, że zbierane są nowe maskotki, jeszcze z metką.Do akcji dołączają kolejne dzielnice i miejscowości podwarszawskie. – Marki z radością dołączają do tego projektu. Zachęcamy Państwa do udziału w nim. W kancelarii ratusza (pokój nr 13) przygotowaliśmy miejsce, w którym można złożyć pluszaki na rzecz dzieci, które przeszły operacje – napisał burmistrz Jacek Orych.

Anna Ojer na swoim profilu informuje, że plakaty akcji pojawiły się również w innych krajach.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...