Seksuolożka apeluje do każdej nastolatki i czterdziestki. "Gdzie w tym silikonowym napięciu jakaś emocja?"

Odezwę seksuolożki powinna przestudiować każda z nas
Odezwę seksuolożki powinna przestudiować każda z nas Unsplash.com
Oskar Bachoń jest fryzjerem, makijażystą, "kreatorem wizerunku". Ale jest też fejsbukowym pisarzem, który swoimi felietonowymi postami przyciąga do siebie rzesze kobiet. W związku z tą właśnie jego właściwością napisała do niego seksuolożka, która z racji zawodu nie udziela się w mediach społecznościowych.


Stwierdziła, iż czytuje jego felietony i wie, że jego opinia jest ważna dla kobiet. Wystosowała więc do nich "odezwę".– To, co pani napisała, jest tak ważne i tak mi bliskie, że kopiuję całość – napisał Oskar. I skopiował co następuje:

– Dziewczyny. Kobiety. Szukajcie siebie w swoich fryzurach, ciuchach, makijażu. Serio, to że jakaś plastikowa lalka z ustami jak po ukąszeniu szerszenia ma miliony followersów jeszcze nie oznacza stylu. Styl to ty i na ile to, jak wyglądasz, wyraża ciebie. Twoją osobowość, temperament, charakter. Styl jest wtedy, gdy jesteś spójna. Piszę to do was, bo po pierwsze, nie mam zgody na to, że fajne, stylowe dziewczyny zamieniają się z czasem w jakieś tanie gwiazdki porno. A po drugie, by was przekonać, że seksowność to serio nie cycki na wierzchu i goły poślad – pisze seksuolożka.

– Jestem seksuologiem i to u mnie w gabinecie to słyszę. To, że seksualność to coś, co się wydarza między ludźmi, gdy są otwarci na siebie nawzajem. A jak może być otwarta na drugiego człowieka dziewczyna, która musi uważać na rzęsy, żeby nie odpadły, włosy, by doczepy się pilnowały? Ile pewności siebie jest w kimś, kto wydaje całe swoje pieniądze na nowy biust czy pośladki? Gdzie w tym silikonowym napięciu jakaś emocja? – pyta. Twierdzi, że seks wydarza się wtedy, gdy "komuś jest tak dobrze samemu ze sobą i czuje się tak atrakcyjny, że nie boi się spotkać w warzywniaku bez makijażu miłości swojego życia".


– Dziewczyny. Kobitki. Bawcie się sobą. Przymierzajcie ubrania, które wam się wydają absurdalne. Chodźcie po domu bez staników. Nie noście majtek, gdy śpicie. Oddychajcie. Wrzućcie w wasze ciało ruch. Energię. A energia może płynąć tylko wtedy, gdy jest luz na swoim punkcie. Gdy jest ciekawość siebie i innych. Wtedy jest styl. I sens. I seks – podsumowuje.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Strach jest zaraźliwy. Psycholog: zanim zaczniesz tłumaczyć dziecku świat, przepracuj swoje lęki

B JAK BEZPIECZEŃSTWO, B JAK BELLA BABY HAPPY PANTS

0 0Dom najbezpieczniejszym miejscem? To mit – zobacz, ile zagrożeń czyha na twoje dziecko
0 0Znamy ranking dziecięcych imion pierwszej połowy 2019
0 0Tak po cichu odbiera się kobietom kontrolę nad porodem. Położna: "To będzie trauma"