"W przedszkolu jest bomba! Wybuchnie jutro". Kilkadziesiąt placówek otrzymało taką wiadomość

Maile o podłożeniu bomby otrzymało kilkadziesiąt przedszkoli
Maile o podłożeniu bomby otrzymało kilkadziesiąt przedszkoli Fot. Łukasz Krajewski / Agencja Gazeta
Chociaż z początku brzmi to nieprawdopodobnie, to policja potwierdziła, że kilkadziesiąt placówek przedszkolnych z Warszawy, Poznania i Szczecina otrzymało anonimowe wiadomości o podłożeniu ładunków wybuchowych.


O sprawie poinformował "Super Express", a Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji potwierdziła te doniesienia przed 9:00. – Mamy informację o 32 przedszkolach na terenie Warszawy i ościennych powiatów. Policjanci dokonują sprawdzeń pirotechnicznych.

Maila z niepokojącymi informacjami na temat ładunków wybuchowych otrzymało kilkadziesiąt placówek, m.in. przedszkola nr 400 przy ulicy Lokajskiego, nr 352, nr 55 przy ul. Cybisa, nr 366 przy Hawajskiej. Z samych warszawskich Bielan sprawę zgłosiło 16 z 29 przedszkoli, a z Pragi-Południe 19.

Rzecznik dzielnicy Praga-Południe Andrzej Opala poinformował, że maile rozesłano do dyrektorów w środę około godz. 20:00-21:00. Wszystkie miały podobną treść: "W PRZEDSZKOLU JEST BOMBA! WYBUCHNIE JUTRO W POŁUDNIE I WSZYSCY BĘDZIECIE GRYŹLI PIACH ZA TO, CO MI ZROBILIŚCIE".Sprawa została przekazana do Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością. Już wcześniej policja oceniła, że wiadomości mają niski stopień wiarygodności, podjęto jednak wszelkie działania, by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i pracownikom placówek, a także, by ustalić autora/autorów maili.


– Przypominamy, że osobie, która wywołuje celowo taki alarm, wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Może ona także zostać sądownie zobowiązana do pokrycia strat finansowych związanych z tymi zdarzeniami, poniesionych zarówno przez instytucje wychowawczo-oświatowe, jak i służby ratunkowe zaangażowane w działania – powiedziała Ewa Szymańska-Sitkiewicz z Komendy Stołecznej Policji.

Alarmy ogłoszono nie tylko w Warszawie, ale również w Poznaniu i Szczecinie.
Źródło: se.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...