Masz w domu początkującego przedszkolaka? Oto książki, które oswoją go z nową sytuacją

Fot. 123rf.com / ababaka
Przygoda z przedszkolem to spora rewolucja dla każdego dziecka i wszystkich domowników. Pierwszy dzień w przedszkolu to jak zdobycie Mount Everest. Lęk przed nieznanym, podekscytowanie, dłuższe rozstanie z rodzicami… a przecież wystarczy odpowiednio oswoić dziecko z tym przełomowym momentem w jego życiu.


Niezawodnym sposobem są dobre książki o przedszkolu, które pokażą maluchom, że nie taki diabeł straszny jak go malują. I tutaj z pomocą przychodzą nam stworzeni przez Ewę Skibińską – Mela i Groszek Wysoccy, bohaterowie książek z serii Mela i Groszek.

„Mela i Groszek” to seria książek zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców w wieku 4 – 6 lat. Tytułowa Mela ma 6 lat, a jej młodszy brat Groszek 4 lata. Są rodzeństwem i oboje chodzą do przedszkola. Mają hiper fajną rodzinę: mamę Mariannę, tatę Piotra, babcię Marysię oraz dziadka Zdziśka i babcię Irenkę, których możemy pokrótce poznać już na początku każdej książki.

Oczywiście jak na prawdziwy dom przystało mają też psa o przerażającym imieniu: Wampir. Jednak jak się okazuje to imię pasuje do niego jak kwiatek do kożucha, bo Wampir to psiak łagodny jak owieczka.

Mela i Groszek mogą stać się ulubieńcami każdego przedszkolaka. Dlaczego? Bo to zwyczajne dzieciaki z sąsiedztwa. Bardzo łatwo się z nimi utożsamić i zaprzyjaźnić. Nie żyją w wyidealizowanym świecie.

Jak każde dziecko miewają lepsze i gorsze dni. Czasem wstają lewą nogą. Zdarza im się spóźnić do przedszkola, grymasić, narzekać na truskawkowy jogurt, zapomnieć co było zadane. Jednak to bardzo rezolutne dzieciaki, które szybko się uczą i równie szybko naprawiają swoje błędy. Z pomocą przychodzą im rodzice i oczywiście babcia Marysia – skarbnica polskich przysłów i rymowanek.

Książki z serii „Mela i Groszek” to kapitalna nowość w katalogu Wydawnictwa Wilga, w której każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Historie Groszka i Meli są przyjazne i ciepła. Teksty są pełne humoru, napisane prostym językiem, który trafi do każdego przedszkolaka. W książkach od strony graficznej dużo się dzieje – mamy tu zabawne, komiksowe ilustracje. Czcionka tekstu jest zmienna, niektóre słowa są specjalnie wyeksponowane i od razu zwracają na siebie uwagę. Duże litery i kolory sprawiają, że nowe wyrazy łatwo zapamiętać.


Co najważniejsze każda książka kończy się mądrą puentą. Od Meli nauczycie się, że nawet najgorszy dzień może zakończyć się szczęśliwie. Z Groszkiem dowiecie się jak stać się „poważnym przedszkolakiem” , na dodatek potrafiącym chrapać w trakcie leżakowania.

„Mela ma zły dzień” i „Groszek idzie do przedszkola” – to wesołe opowieści z dużą dawką humoru, czyli wszystko to co przedszkolaki uwielbiają. Po tych dwóch historiach na pewno będziecie mieli ochotę na więcej!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...