Kobiety wyprzedziły mężczyzn. Najnowszy raport o seksualności zaskakuje

Masturbacja bywa lepsza niż stosunek seksualny
Masturbacja bywa lepsza niż stosunek seksualny Flickr
Kobiety często narzekają, że ich partnerzy się masturbują i – co jest powodem do prawdziwego lamentu – używają do tego stymulantów w postaci pornografii. Słyszałam to zarówno na własne uszy, jak i za pośrednictwem radia i telewizji, że o internecie pozwolę sobie nie wspomnieć. Tymczasem najnowsze badania opublikowane w raporcie producenta seks-gadżetów "Tenga 2019 – Self Pleasure Raport" wskazują wyraźnie, że kobiety wybierają autoerotyzm częściej niż mężczyźni.


I choć raport nie obejmuje Polek, to wnioski z niego są więcej niż interesujące – aż 37 proc. przebadanych kobiet woli bowiem masturbację od stosunku seksualnego. Nie jest to może wybitnie dużo, ale okazuje się, że mimo wszystko zdecydowanie więcej niż mężczyzn, spośród których masturbację na piedestał wynosi tylko 21 proc.

Mimo więc, że narzekamy na "lenistwo" partnerów, same niemal dwa razy częściej wybieramy łatwiejszą drogę do osiągnięcia satysfakcji. Wynika to z trudności w osiągnięciu orgazmu podczas stosunku seksualnego oraz (niestety wciąż często) wstydu przed pokazaniem swojego ciała i strachu przed oceną.

Ponad 80 proc. badanych obu płci przyznało, że będąc w związku również się masturbują. Mniej więcej tyle samo osób nie ma jednak ochoty rozmawiać o tym ze swoim partnerem.

Przeczytajcie zresztą pełny raport o seksualności Amerykanów, Brytyjczyków, Niemców, Hiszpanów, Francuzów, Japończyków, Chińczyków, Koreańczyków i Tajwańczyków. Zdziwieni?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...