Nie rób tego swojemu mężowi! Pastor wymienił 9 zachowań, których powinna unikać żona

Co może zrobić kobieta, by jej małżeństwo było udane?
Co może zrobić kobieta, by jej małżeństwo było udane? 123rf.com
– Jestem przekonany, że małżeństwa mogą się natychmiast poprawić, jeśli żony przestaną robić następujące dziewięć rzeczy – napisał Dave Willis – pastor i jeden z najpopularniejszych blogerów w Stanach Zjednoczonych. On i jego żona piszą o tym, co powinni robić małżonkowie, by tworzyć szczęśliwy związek.


Willisa najpierw wymienił dziewięć rzeczy, których nie powinien robić mąż. Jego wpis stał się viralem i rozpoczął dyskusję na temat tego, jakie zachowania i postawy mężczyzn utrudniają pożycie małżeńskie – oglądanie porno, niesłuchanie partnerki podczas dyskusji/kłótni, nienoszenie obrączki, skupianie się na karierze i hobby, a nie rodzinie, oczekiwanie, że wszystkie obowiązki należą do żony to tylko kilka z nich.


Już wtedy pojawiły się prośby, by Dave artykuł uzupełnił i tym razem zajął się rzeczami, których nie powinny robić żony. Sam autor zaznaczył, że ma nadzieję, że oba artykuły zachęcą małżonków do dyskusji i sprawią, że ich relacja będzie silniejsza. Jakie zatem porady dla żon ma pastor?

1. Przestań oczekiwać, że twój mąż będzie czytał w twoich myślach.
To uogólnienie, jednak często sporo w nim prawdy – kobiety lepiej odczytują sygnały niewerbalne niż mężczyźni. Na tych ostatnich bardziej działa konkretny komunikat, precyzyjne słowa, bezpośredniość. – Nie gniewaj się na męża, że ​​czegoś nie wie, jeżeli mu dokładnie o tym nie powiedziałaś. Mów wprost. On to doceni, a oboje zaoszczędzicie sobie niepotrzebnych nerwów.


2. Nie używaj seksu jako karty przetargowej.
Okazuje się, że niestety nadal w wielu małżeństwach seks, a raczej groźba jego braku, jest argumentem. Jak pisze Dave: "To jedna z największych frustracji mężczyzn".

– Ponownie posłużę się uogólnieniem, ale w większości przypadków mężczyzna częściej czuje ochotę na seks niż kobieta. Czasami żona może ulec pokusie, aby "wykorzystać" tę pierwotną potrzebę u męża. To może nie zostać wypowiedziane na głos. Wykorzystywanie seksu jako nagrody lub kary zmniejsza intymność w małżeństwie i wywołuje frustracje u obu małżonków.

3. Przestań dokuczać mężowi (lub mówić o nim złe rzeczy innym).
To jeden z najczęstszych błędów małżeńskich. Ton twoich słów kształtuje ton małżeństwa. Nie chodzi o to, żeby nie sygnalizować i nie mówić o tym, co nie podoba nam się w zachowaniu drugiej osoby, ale o to, w jaki sposób to robimy. Pamiętaj, jak ważny jest szacunek w rozmowie.

Zastanów się również, jak na ciebie wpłynęłyby ciągłe uwagi i sugerowanie, że robisz wszystko źle.

4. Nie karaj męża za błędy innych.
Możesz to robić, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Niestety to problem wielu małżeństw. O co chodzi? Ano o to, że przenosimy na partnera swoje negatywne doświadczenia z przeszłości, z dzieciństwa, z poprzednich związków. Często zraniona kobieta nadal nosi w sobie ból i nieufność i niejako "czeka", czy jej mąż zrani ją tak samo jak na przykład były partner.

5. Przestań postrzegać siebie jako "mamę" bardziej niż jako "żonę".
Odnosi się to do tego, jakie konsekwencje na relacje z innymi ma to, jak postrzegamy sami siebie. Oczywiście, jesteś mamą, ale nie zapominaj, że dzieci nie zawsze muszą być na pierwszym miejscu. Najlepszym prezentem, jaki możesz dać swoim pociechom, to uśmiechnięci i szczęśliwi rodzice.

6. Nie oczekuj, że to zawsze twój mąż będzie przyznawał się do winy lub przepraszał.
Chyba nie trzeba tutaj rozległych tłumaczeń? Nigdy nie jest tak, że tylko jedna osoba popełnia błędy, robi coś źle. Rozmawiajmy i szukajmy źródła konfliktu.

7. Nie porównuj swojego małżeństwa do tych, które obserwujesz w internecie.
W dobie mediów społecznościowych i ciągłej łączności życie każdej osoby zmienia się w spektakl, w którym sami decydujemy co "wystawiamy na scenie", a co zostaje za kulisami.

Może to stworzyć fałszywe poczucie rzeczywistości, że u każdego jest lepiej, fajniej, ciekawiej, tylko u nas coś nie gra. Pułapka porównywania sabotowała wiele małżeństw i wygoniła z nich radość i poczucie bezpieczeństwa.

8. Nie stawiaj przyjaciółek przed mężem.
Nie chodzi oczywiście o to, żeby zrezygnować z przyjaciół i znajomych. Ważne jednak, by zastanowić się, czy mąż jest moim przyjacielem? – Jeśli polegasz na innych ludziach i traktujesz ich jako główne źródło wsparcia emocjonalnego, to pozbawiasz swoje małżeństwo czegoś ważnego. Nie dawaj swojemu mężowi resztek po tym, co dasz innym.

9. Nie miej przed mężem tajemnic.
Punkt 9. i chyba najważniejszy... Jeśli robisz potajemne zakupy, wysyłasz wiadomości lub nawiązujesz relacje, o których nie chcesz, żeby wiedział twój mąż, to jesteś na niebezpiecznym terytorium. Fundamentem małżeństwa jest zaufanie.

Zgadzacie się z punktami wymienionymi przez Dave'a? A może byście coś dodali do tej listy? Pamiętajmy, że na to, czy związek jest udany, mają wpływ dwie osoby – ich zachowanie, umiejętność pójścia na kompromis i zrozumienia partnera. A także gotowość na stawienie czoła trudnościom, które, nie oszukujmy się, pojawiają się w każdym związku.
Źródło: patheos.com

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć