To dziecko jeszcze się nie urodziło, ale ma dla ciebie ważną wiadomość. Usłysz jego głos

Spot, w którym narratorem jest nienarodzone dziecko ma zachęcić do wyborów do Parlamentu Europejskiego 26 maja 2019 roku
Spot, w którym narratorem jest nienarodzone dziecko ma zachęcić do wyborów do Parlamentu Europejskiego 26 maja 2019 roku Zrzut z ekranu/YouTube
Już w najbliższy weekend kolejny raz będziemy mieli okazję zdecydować o przyszłości naszych dzieci – a to za sprawą wyborów do Parlamentu Europejskiego.


– Dziś przychodzę na świat. Jak tysiące dzieci w całej Europie. Jak będzie wyglądał świat, w którym będziemy dorastać? Co nas czeka? Większość z nas jest planowanych… ale część z nas oznacza zmianę planów. Wszyscy mamy wpływ na świat jeszcze zanim się urodziliśmy. Szczęście. Miłość. I strach. Wszechogarniający niepokój, prawie nie do zniesienia. Może dlatego, że świat sam czuje się bardziej niepewnie niż kiedykolwiek – słyszymy w spocie, który ma zachęcić do oddania głosu w wyborach.

W ten sposób Parlament Europejski przypomina, że wszyscy mamy wpływ na otaczający nas świat. Każdy głos ma znaczenie. Ma nam to uświadomić nienarodzone dziecko, które w tym momencie nie może zdecydować o tym, jaki świat zastanie. My jednak mamy prawo wyboru.
– Każde narodzone dziecko to kolejny powód, aby kształtować i dbać o jeszcze lepszą przyszłość. Razem możemy wspierać równość, prawa i demokrację. Wybierz swoją przyszłość. Wybory europejskie 26 maja – kończy dziecięcy głosik.

Spot zrealizował wielokrotnie nagradzany francuski reżyser filmów krótkometrażowych i reklamowych Frédéric Planchon. Wybory do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku zostały zarządzone na 26 maja. Obywatele głosujący w Polsce dokonają wyboru 52 spośród łącznej liczby 705 eurodeputowanych. Będą to czwarte wybory do PE od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...