Wakacje będą dłuższe! Zapowiedziano zmianę daty zakończenia roku szkolnego 2018/2019

Kiedy zakończenie roku szkolnego 2018/2019? Zmieniono datę
Kiedy zakończenie roku szkolnego 2018/2019? Zmieniono datę Fot. Tomasz Fritz / Agencja Gazeta
Premier Morawiecki podczas sobotniego spotkania w Zawierciu zapowiedział dłuższe wakacje. Zmieniono datę zakończenia roku szkolnego.


Mimo że jeszcze kilka dni temu MEN pytany o datę zakończenia roku szkolnego potwierdzał, że nic się nie zmienia, okazuje się, że zmiany jednak będą. Co ciekawe - w drugą stronę.

Do niedawna obawiano się, że szkoły, w których miał miejsce strajk nauczycieli, będą musiały odrobić "dni strajkowe", więc dzieci będą chodzić do szkoły dłużej lub w weekendy. Wówczas MEN zagwarantował, że takich praktyk się nie przewiduje i że rok szkolny potrwa do 21 czerwca.

Data zakończenia roku wzbudzała sporo emocji i wątpliwości już na początku roku szkolnego 2018/2019. W 2019 roku Boże Ciało wypada w czwartek 20 czerwca. W związku z tym MEN już we wrześniu otrzymało masę pytań czy zakończenia można spodziewać się w środę 19 czerwca, czy jednak dwa dni później.

Wówczas oficjalna odpowiedź brzmiała: „W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach, przypominamy, że w roku szkolnym 2018/2019 termin ten przypada w piątek, 21 czerwca 2019 roku. Tak wynika z przepisów i data ta nie zostanie zmieniona”.


A tu niespodzianka! W sobotę 18 maja br. premier Morawiecki zmienił zdanie. Podczas spotkania w Zawierciu powiedział, że "czwartek, piątek, sobota, niedziela mogłyby być wolne" oraz, że rząd w takiej sytuacji chce "postąpić jak najbardziej praktycznie".

"Zrobimy zmianę w rozporządzeniu dotyczącym zakończenia roku szkolnego. (...) Jesteśmy praktyczni, funkcjonalnie bliżej ludzi, troszeczkę więcej wakacji. Jeden dzień, przecież wiadomo, że świadectwa będą już powystawiane" - zapowiedział Morawiecki.

To oznacza, że zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się w środę, 19 czerwca.
Źródło: wiadomosci.radiozet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...