Lekarz podczas porodu urwał dziecku głowę. Decyzją izby lekarskiej nie poniesie konsekwencji

Lekarz urwał dziecku główkę w trakcie porodu. Izba lekarska: nie było błędu
Lekarz urwał dziecku główkę w trakcie porodu. Izba lekarska: nie było błędu fot. 123rf
W styczniu 2017 w szpitalu w Świebodzicach doszło do tragedii – ginekolog urwał główkę rodzącemu się dziecku. Teraz zdecydowano, że nie poniesie on z tego powodu zawodowych konsekwencji.


Dramatyczne wydarzenie miało miejsce 18 stycznia 2017 roku. Do szpitala przyjechała ciężarna pani Natalia, była w 22. tygodniu ciąży. Dokuczały jej silne bóle brzucha. Kobietę przyjęto na oddział i udzielono pomocy, jednak kilka godzin później pani Natalia dostała skurczy porodowych.

W trakcie porodu obecny był ginekolog Krzysztof S. To właśnie wtedy doszło do wspomnianej tragedii. – Wyskoczyły nóżki dziecka. Poczułam, jak lekarz z dużą siłą ciągnie to dziecko za nogi. Powiedziałam, że strasznie mnie to boli. Żeby przestał tak robić, bo nawet zwierząt się tak nie traktuje. Wtedy cała sala zamarła. Wszyscy przestali się odzywać – opowiadała TVP Wrocław pani Natalia.

Szpital w Świebodzicach odniósł się do wydarzenia. Tłumaczono, że życie pani Natalii było zagrożone – nie był to zwykły poród, a "poronienie zagrażające", zatem ratowanie matki dziecka "było dla naszego zespołu równie ważne, jak bezpieczeństwo płodu" – czytamy w komunikacie z 2017 roku.


Prokuratura Regionalna we Wrocławiu wszczęła śledztwo. Zarzuty usłyszał ginekolog Krzysztof S.

Jednak teraz Dolnośląski Rzecznik Dyscyplinarny Izby Lekarskiej uznał, że lekarz nie popełnił żadnego błędu i umorzył postępowanie przeciw niemu. Śledztwo jest w toku, a jej finał zależy od opinii biegłych. Jednak w tej chwili nikt nie ponosi odpowiedzialności za to tragiczne wydarzenie.
Źródło: dziennikzachodni.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE