Przed ciążą miała figurę jak Lewandowska. Jej brzuch po porodzie wprawił internautów w osłupienie

Brzuch po ciąży rzadko jest od razu płaski
Brzuch po ciąży rzadko jest od razu płaski Unsplash.com
W takim żyjemy świecie, że tydzień po porodzie co druga celebrytka pojawia się na ważnej imprezie i wygląda na niej jakby w ciążę nigdy nawet nie zaszła. Dlatego miliony Europejek (i nie tylko) wdzięczne są Meghan Markle za to, że tuż po porodzie nie miała oporów przed pokazaniem wystającego jeszcze brzucha całemu światu. Nie ona jednak jedna – swój brzuch po porodzie w pełnej krasie pokazała jedna z Instagramerek, która wielu obserwatorów wprawiła swoją sylwetką w zakłopotanie.


– O. Mój. Boże. To ja zaraz po tym, jak urodziłam Brody'ego. Tak, dokładnie, PO urodzeniu. Ilekroć wątpię w siebie, lub czuję się źle z powodu mojego ciała po porodzie, patrzę na te zdjęcia i przypominam sobie, jaką jestem wymiataczką – napisała Jayme Billy Pierce, mama szóstki dzieci, którą obserwuje niemal 100 tys. osób. Jej brzuch wygląda tak jak niemal każdej kobiety po porodzie; to nie żadna anomalia. Sęk jednak w tym, że większość z nas stara się poporodowe kształty ukrywać, bo przecież wszystkie czujemy presję, żeby wyglądać jak Ania Lewandowska.

Tymczasem podczas ciąży macica zwiększa swoją objętość aż o kilkadziesiąt razy. To, ile czasu potrzebuje na skurczenie, jest kwestią indywidualną – przyjmuje się, że trwa to tyle, ile połóg, czyli 6 tygodni. A wam po jakim czasie skurczył się brzuch?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE