Royal baby dostanie spersonalizowany prezent od Polaków. Zazdrościmy, Archie!

6 maja przyszedł na świat pierwszy syn Meghan Markle i księcia Harry'ego
6 maja przyszedł na świat pierwszy syn Meghan Markle i księcia Harry'ego Instagram.com/Meghan Markle
Pół świata cieszy się z narodzin dziecka Meghan Markle i księcia Harry'ego. I choć świeżutkie "grono niewyspanych" oznajmiło, że nie chce otrzymywać podarunków, polska firma postanowiła obejść tę prośbę, ofiarując im piękny przedmiot na... cele charytatywne.


"Urodzony ze srebrną łyżeczką w ustach"
Co w tradycji anglosaskiej ma przynieść szczęście, dobrobyt i długie, dostatnie życie noworodkowi? Srebrna łyżeczka. Ten zwyczaj rozpowszechnił się w XIV wieku, kiedy w Europie panowała epidemia dżumy. Wówczas co zamożniejsi członkowie społeczeństwa chronili się przed zarazą, używając srebrnej zastawy – już wtedy wiedziano bowiem o antybakteryjnych właściwościach kruszcu.

Podziałało – odsetek zgonów wśród arystokracji w Wielkiej Brytanii za czasów panowania dynastii Tudorów, był blisko połowę niższy. Nic więc dziwnego, że srebrne łyżeczki stały się najbardziej prestiżowym prezentem, jaki mogli ofiarować rodzice chrzestni dziecku. Dziś widok malucha ze srebrem w buzi nie dziwi już nikogo – tak jak w Polsce mówi się, że ktoś jest "w czepku urodzony", tak w Wielkiej Brytanii jest... "urodzony ze srebrną łyżeczką w ustach".

Pieniądze dla Kliniki Onkologii
Pamiętając o tym zwyczaju, istniejąca od niemal 200 lat polska firma Hefra, postanowiła wysłać najmłodszemu z Winsdorów ręcznie wykonaną srebrną łyżeczkę – "Bocianka" z wygrawerowanymi imionami oraz datą urodzin małego Archiego, a także jego wagę i godzinę narodzin.
– Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecku sprzyjał pomyślny los, dlatego chętnie obdarowujemy ukochane osoby prezentami "na szczęście". Wraz z całym światem marka Hefra niezwykle się cieszy z narodzin nowego członka brytyjskiej rodziny królewskiej.


Dlatego pragnąc upamiętnić tę magiczną chwilę, a jednocześnie uszanować decyzję pałacu Buckingham o nieprzesyłaniu podarunków, postanowiliśmy przekazać nasz prezent dla Panicza Archiego - ręcznie wykańczaną srebrną łyżeczkę "Bocianka" na cele charytatywne, a dokładnie dla Fundacji Ex Animo im. Księżnej Marii Sapiehy, której działalność skupia się na pomocy dzieciom z chorobami nowotworowymi.

Pieniądze uzyskane z licytacji podczas dorocznego balu, zostaną przekazane na rzecz Kliniki Onkologii Instytutu Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka. Wierzymy, że pomagając innym, w jak najlepszy sposób ukoronujemy tę niezwykłą chwilę – mówi Ewa Bałdyga, prezes zarządu Hefry.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

WARTO DZIŚ WIEDZIEĆ

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE