Jeden prosty gest, który może wiele zmienić. Ten film pokochały kobiety na całym świecie

Czasem subtelna reakcja jest dla wszystkich bardziej komfortowa niż pomoc polegająca na dążeniu do konfrontacji
Czasem subtelna reakcja jest dla wszystkich bardziej komfortowa niż pomoc polegająca na dążeniu do konfrontacji YouTube.com
Zdarzyło ci się, że podczas podróży komunikacją miejską poczułaś na sobie czyjś natarczywy wzrok? Pozornie nic złego się nie wydarzyło, ale czułaś się nieswojo i niekomfortowo, bo mężczyzna, który cię nim obdarzał, nic sobie nie robił z twojego braku zainteresowania czy posłanego zirytowanego spojrzenia? Prosiłaś w duchu, żeby facet w końcu wysiadł z tego autobusu albo przynajmniej przestał się na ciebie gapić?


"Ten film sprawi, że poczujesz się niekomfortowo"
Nie jesteś jedyną, którą to spotkało. I całkiem naturalne jest to, że nie wiesz, jak zareagować. Przecież nie powiesz "proszę przestać się na mnie patrzeć", prawda? Niektóre z nas w takich sytuacjach potrafią sobie radzić doskonale, czasem jednak lęk paraliżuje, a odpowiednie słowa czy zachowania przychodzą nam do głowy o dobrych kilka minut za późno.

– Ten film sprawi, że poczujesz się niekomfortowo. Powinien – bo tego doświadczają kobiety każdego dnia. Razem możemy to zmienić. W jaki sposób? – piszą autorzy australijskiej kampanii społecznej "Respect Women", która zachęca mężczyzn do reagowania w takich sytuacjach.

Na filmie widzimy sposób bardzo prosty i niewymagający interwencji nawet słownej. Zobaczcie sami.
Reklama unaocznia, jak subtelne i nieinwazyjne może być zachowanie obserwatora tej sytuacji. Nie trzeba wszak niczego mówić, nie trzeba nawet podchodzić blisko. A mimo wszystko zmienia to kobiece poczucie dyskomfortu i paraliżu w zwyczajną ulgę i świadomość, że nasze poczucie zagrożenia zostało dostrzeżone.


"Zdana sama na siebie"
– Gdybym miała czekać za każdym razem, aż ktoś mnie uratuje, to bym się ostro zdziwiła. Wiele razy w takich sytuacjach byłam zdana sama na siebie – napisała po obejrzeniu kampanii jedna z internautek.

Podobne doświadczenie ma większość z nas, co właśnie ujawnia sens powstawania takich spotów. Pokażcie go mężczyznom w swoim otoczeniu. Kobietom również; osoba postronna zawsze będzie wszak mniej zestresowana sytuacją niż ta, której bezpośrednio to dotyczy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE