Rozczarowana 4-latka wysłała list do Lego. Firma zareagowała błyskawicznie

Czerolatka jest fanką Lego. Nie spodobał jej się jednak brak postaci kobiecych
Czerolatka jest fanką Lego. Nie spodobał jej się jednak brak postaci kobiecych Twitter.com
Czy czterolatka może zmienić chociaż wycinek swojej rzeczywistości? Okazuje się, że tak – i chyba w tym przypadku nie ma znaczenia, że jest córką znanego brytyjskiego aktora. Dziewczynka przeczytała bowiem najnowszy numer "Lego Magazine" i – nieusatysfakcjonowana tym, co znalazła w środku – postanowiła wysłać do firmy specyficzną prośbę.


"Drogie Lego,

Moja 4-letnia córka uwielbia Lego, piłkę nożną i niebieski, więc była zachwycona jak dostała nowy magazyn Lego City. Potem zauważyła, że ​​spośród 29 osób, które występują w komiksie, tylko jedna z nich jest kobietą. W dodatku przemawia tylko raz – żeby zgodzić się z mężczyzną. Dlatego córka napisała do was list" – napisał na Twitterze Samuel West, załączając zdjęcie owej notatki.

"Do ludzi z Lego Magazine,
czy możecie umieścić więcej dziewczyn w waszym magazynie? Z miłością, X" – napisała dziewczynka. Post Samuela polubiło już ponad 9 tysięcy osób, udostępniło prawie 2 tysiące.

Internauci zachwyceni są postawą dziewczynki i niemal jednogłośnie uznają, że "czas najwyższy" żeby Lego zauważyło równość płci. – Świetna reakcja! Uprzedzenia związane z płcią są utrwalane właśnie ma takim etapie rozwoju i wpływ na to mają właśnie tego rodzaju treści – zauważyła jedna z komentatorek.


Co jednak najbardziej fantastyczne, to fakt, że Lego również odniosło się do tweeta.
– Twoja córka rządzi! Czekamy na jej list. Tak jak wy, wierzymy, że gra Lego jest dla każdego, a nasz magazyn powinien to odzwierciedlać. Przejrzymy przyszłe magazyny pod kątem funkcjonowania w nich postaci kobiecych. Mamy nadzieję, że twoja córka zawsze będzie kochać Lego, niebieski i piłkę nożną – napisali przedstawiciele firmy na Twitterze.

Samuel podziękował za szybką i uprzejmą reakcję Lego Group i przyznał, że jego córka nie tylko jest zadowolona, ale również czuje, że jej głos został usłyszany. Wyraził też nadzieję, że otrzyma pełną odpowiedź od samego Lego Magazine. I tak się stało!

Dziewczynka będzie współtworzyć magazyn
Tymczasem rzecznik Lego zapowiedział już w oświadczeniu dla Huffington Post, że dziewczynka zostanie przez magazyn zaproszona do współtworzenia najnowszego numeru Lego Magazine.

– Jeśli jej rodzice pozwolą jej to zrobić, to jesteśmy pewni, że dziewczynka pomoże nam ulepszyć czasopismo i że możemy się wiele od niej nauczyć. W końcu dzieci są naszymi wzorami do naśladowania – powiedział.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE