Jamnik porwany ze schroniska i pracujący w policji owczarek. Mali wielbiciele psów mają co czytać

Kolejne książki dla małych wielbicieli psów. Do księgarni trafia 4 tom popularnego cyklu "Psierociniec", a także tomik zabawnych wierszyków "O jamniku Kaziku i inne psie opowiastki"
Kolejne książki dla małych wielbicieli psów. Do księgarni trafia 4 tom popularnego cyklu "Psierociniec", a także tomik zabawnych wierszyków "O jamniku Kaziku i inne psie opowiastki" 123rf.com
Przepis na wartościową i atrakcyjną lekturę dla maluchów? Strony książki zaludnić mającymi ludzkie cechy zwierzętami, a tekst okrasić rozczulającymi ilustracjami. No i oczywiście zwieńczyć całość cennym jak złoto morałem. Ten patent działa, czego dowodem cieszące się niesłabnącą popularnością książeczki Wydawnictwa Wilga.


Pod szyldem tego wydawcy mali wielbiciele czworonogów mogą sięgnąć po serię ''Psierociniec''. Cykl ilustrowanych książeczek opowiada o perypetiach zamieszkujących tytułowe schronisko psów, którym głos podarowała Agata Widzowska. Do polskich księgarni trafił właśnie 4 tom jej psiej sagi – ''Kocia lista życzeń''.

Po uczącej tolerancji i empatii historii Niepieska – psa, który myślał, że jest kotem – autorka tym razem zabiera małych czytelników w pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji przygodę z wątkiem miłosnym w tle. Kolejną ciepłą opowieść zaczyna od... porwania. Ze schroniska zostaje uprowadzony przez koty Remik.
Rudy pies, noszący imię na część prawdziwego czworonożnego pupila autorki, to nie byle kto. Występujący we wszystkich tomach ''Psierocińca'' bohater słynie bowiem z wierszyków, którymi zawsze podnosi swoich przyjaciół na duchu. Zaniepokojeni jego zniknięciem mieszkańcy schroniska niezwłocznie ruszają mu na ratunek.

A czego chcą koci porywacze? Cóż, mają dziwne żądania, bo np. pragną, by psy kłaniały się kotom, a jakiś słynny autor napisał o nich książkę. Liczą, że zaczarowana poezja Remika pozwoli im spełnić te i inne życzenia. Jak podkreśla autorka, przesłaniem najnowszej opowieści jest to, że każde stworzenie ma szansę odnaleźć swoje miejsce na Ziemi.


Niewykluczone, że rodzice, którzy wybiorą się do księgarni po kolejną część ''Psierocińca'', dostrzegą na półkach jeszcze inną książeczkę z logo Wydawnictwa Wilga i też z psimi bohaterami w rolach głównych. Światło dzienne ujrzał bowiem tomik zabawnych wierszyków z morałem – ''O jamniku Kaziku i inne psie opowiastki''.
Jamnik Kazik, który przestraszył się balonika, dalmatynka Balbinka, która nie lubi swoich czarnych łatek czy owczarek Czarek, który pracuje w policji i wpada w nie lada kłopoty przez swoje łakomstwo – to kilku z wielu bohaterów nowych psi opowiastek. Napisane z humorem historyjki rozbawią młodych czytelników, ale także udzielą im wielu cennych lekcji.

Tomik psich wierszyków to debiut Pauliny Chmurskiej w świecie dziecięcej literatury. Pochodząca z Białegostoku kompozytorka i poetka dotąd znana była głównie z muzycznej twórczości. Od 2016 roku jej dzieło, libretto oraz muzyka do spektaklu ''Bajko, gdzie jesteś?'' znajduje się w repertuarze Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

Zarówno Agata Widzowska, jak i Paulina Chmurska dają kolejny dowód na to, że psy najlepszymi przyjaciółmi są i basta. Pies Remik i jego towarzysze z Psierocińca oraz jamnik Kazik, dalmatynka Balbinka, owczarek Czarek i inni czworonożni przyjaciele czekają na małych czytelników w księgarniach od 24 kwietnia.

Artykuł powstał we współpracy z Wydawnictwem Wilga

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...