Jeden ma wąsy i piękny ogon, drugi nosi kapelusz i mieszka w igloo. Niezwykli detektywi z książek dla dzieci

Kot Max i Pan Pingwin to bohaterowie dwóch serii pasjonujących książek detektywistycznych dla dzieci. Po przygody tych nieustraszonych detektywów warto sięgnąć do katalogu Wydawnictwa Zielona Sowa.
Kot Max i Pan Pingwin to bohaterowie dwóch serii pasjonujących książek detektywistycznych dla dzieci. Po przygody tych nieustraszonych detektywów warto sięgnąć do katalogu Wydawnictwa Zielona Sowa. Materiały prasowe
Kto z nas, przynajmniej od czasu do czasu, nie lubi rozwikłać jakiejś zagadki czy nie daje się porwać niezwykłej literackiej przygodzie? Dzięki takim opowieściom pobudza się nasza wyobraźnia i rozwija kreatywność. Czytanie to ogromna przyjemność, tym bardziej, jeśli sami możemy spróbować zmierzyć się z zaskakującymi wyzwaniami i poczuć dreszczyk emocji.


Jednak praca detektywa to nie tylko intrygujące zajęcie, ale także działanie wymagające kilku niezbędnych umiejętności – sprytu, głowy otwartej na nowe pomysły, cierpliwości i odwagi w stawianiu czoła przeciwnościom. Te cechy z pewnością posiadają nasi niepowtarzalni bohaterowie, których historie wciągną was bez reszty.

Na początek poznajcie Maksymiliana, o którym przyjaciele zwykli mawiać Maks. Maks jest kotem. Ale nie takim typowym milusińskim, który wyleguje się przy kominku, dostojnie przechadza po pokoju i rozpieszczany jest smakołykami przez swoją panią. Takie obyczaje to dla niego już przeszłość, bowiem w wyniku nieprzewidzianych wydarzeń staje się kocim detektywem, zaś ta zaskakująca rola szybko przypada mu do gustu. Jego nowym domem staje się Teatr Królewski, a ponieważ Maks jest również wrażliwym koneserem sztuki, miejsce to wydaje się być dla niego idealne.
Pierwszą kryminalną łamigłówką, jaką musi rozwiązać, jest sprawa pewnej podejrzanej artystki, która chyba nie do końca jest tym, za kogo się podaje. Wąsaty detektyw nie daje sobie w kaszę dmuchać i już wkrótce otrzymuje nowe zadanie – w pradawnym zamczysku lorda Fawleya dzieją się niewytłumaczalne rzeczy, a z ciemnych kątów wychylają się groźne zjawy. Czy Maksowi starczy sił, by rozwikłać tajemnicę starej klątwy i przegonić siejące postrach widma?

Tymczasem w pewnym igloo, wciśniętym pomiędzy drapacze chmur w odległym Willanowie, mieszka niezwykły Pan Pingwin, jegomość od spraw skomplikowanych, ale nie beznadziejnych. Jego biuro detektywistyczne przyjmuje zlecenia zdesperowanych obywateli, a sam detektyw nie boi się rzucać w wir nawet najbardziej niebezpiecznych wydarzeń.


Wyposażony w imponujący kapelusz, przetartą torbę obowiązkowo wypełnioną kanapkami z paluszkami rybnymi oraz w towarzystwie odważnego kompana, a zarazem mistrza kung-fu, pająka Colina, rusza na ratunek tym, którzy potrzebują jego pomocy. Jednego dnia poszukuje zaginionego skarbu w niezwykłym Muzeum Obiektów Exstraordynaryjnych, by za chwilę odzyskiwać niebywale cenny klejnot z rąk okrutnych złoczyńców.
Ale to jeszcze nie koniec jego perypetii, bo z jednej porywającej akcji kryminalnej wpada prosto w drugą – ośnieżone miasteczko, znikające zwierzaki i tajemnicza forteca kryjąca mroczną zagadkę – te wszystkie elementy układają się w przedziwną historię. Tylko Pan Pingwin jest w stanie pomóc przerażonym mieszkańcom i zdemaskować podejrzane indywiduum ukrywające się na szczycie góry.

Jak widzicie, Maks, koci detektyw, oraz Pan Pingwin to fantastyczni specjaliści, którym nie straszne są żadne wyzwania. Razem z przyjaciółmi ścigają oszustów oraz odkrywają zawiłe tajemnice. Jeśli chcecie poznać ich lepiej, sięgnijcie po pasjonujące opowieści i razem z nieustraszonymi bohaterami przeżywajcie niezapomniane przygody.

Materiał prasowy Wydawnictwa Zielona Sowa

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Masz w domu niemowlę? Uważaj na leżaczki – miały być wybawieniem, a mogą szkodzić