Po co komu wakacyjne OC? 7 scenariuszy, które pokażą ci, dlaczego to będą najlepiej wydane pieniądze tego lata

Wakacyjne OC to polisa, która zapewni pokrycie szkód niechcący spowodowanych przez nas na wyjeździe. Oto 7 scenariuszy, w których takie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej wybawi turystę z opresji
Wakacyjne OC to polisa, która zapewni pokrycie szkód niechcący spowodowanych przez nas na wyjeździe. Oto 7 scenariuszy, w których takie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej wybawi turystę z opresji 123rf.com
Coraz częściej wyjazdy wakacyjne planujemy z dużym wyprzedzeniem, przygotowując się do nich przez wiele miesięcy. Zawczasu zaklepujemy nocleg w dobrym hotelu, robimy research najlepszych miejscówek z atrakcjami czy zaopatrujemy się w niezbędny ekwipunek na wyprawę. Zapominamy jednak o jednym – świętym spokoju.


Wiele spraw możemy załatwić przed podróżą, ale nie mamy aż takiej mocy, by od wyjścia z domu do momentu powrotu wszystko potoczyło się po naszej myśli. Wszak wypadki chodzą po ludziach i mogą obrócić wniwecz nasze wyobrażenia o udanym urlopie. Możemy jednak zabezpieczyć się przed konsekwencjami tych nieszczęśliwych zdarzeń.

Aby powiedzenie ''Polak mądry po szkodzie'' nie przypominało nam boleśnie o naszym braku wyobraźni, nie musimy przenosić gór. Wystarczy wakacyjne OC – polisa, która zapewni pokrycie szkód niechcący spowodowanych przez nas na wyjeździe. Oto 7 scenariuszy, w których takie ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej wybawi turystę z opresji.

Niezamierzona krzywda

Ktoś złamie rękę z powodu naszej niezręczności na stoku, skręci kostkę popchnięty przez nasze wygibasy na parkiecie albo dozna uszkodzenia nosa na skutek naszej gestykulacji. Co łączy wszystkie te przypadki? Często konieczność zapłaty odszkodowania poszkodowanej osobie. Z polisą OC pieniądze wypłaci ubezpieczyciel, a nie my.

Kosztowna naprawa

Na wyjazdach normą stało się wypożyczanie na miejscu sprzętu sportowego. Historia zna przypadki, gdy na urlopie zapalony, acz nieostrożny nurek lub narciarz uszkodził maskę do oddychania pod wodą albo rozbił deskę snowboardową. Można też komuś zbić np. aparat fotograficzny czy smartfon. Mając OC, za te szkody nie zapłacimy z własnej kieszeni.

Cudza zguba

Odpowiedzialność finansową za wypożyczony sprzęt na wyjeździe ponosimy też, gdy rozpłynie się on jak kamfora. Innymi słowy, w sytuacji, gdy gdzieś go posialiśmy i nie możemy sobie za Chiny przypomnieć gdzie, albo spuściliśmy go z oczu, przez co padł łupem ludzi o lepkich rękach. W każdym z tych przypadków szkody pokryje turystyczne OC.

Stłuczka na drodze

Wybierasz się samochodem w podróż zagraniczną? Świetnie, ale nie we wszystkich państwach możesz swobodnie się nim poruszać. Jeśli masz ochotę na motowycieczkę po np. Białorusi, Rosji czy Turcji, rozważ rozszerzenie ubezpieczenia OC o Zieloną Kartę. Po co? Bo ochroni cię przed finansową odpowiedzialnością w razie kraksy na drodze.

Plama na wizerunku

Turystyczne OC może być wybawieniem, gdy spowodowana szkoda ciągnie się za nami jak za psem ogon. Wyobraź sobie scenariusz, że nieostrożnym zachowaniem zniszczyłeś rzecz, ale rozeszła się fama, że to wypożyczalnia użyczyła ci wadliwego sprzętu. OC zabezpieczy więc na wypadek procesu o odszkodowanie za wizerunkową stratę.

Nieostrożne maluchy

Należysz do tych, którym urlop upływa pod znakiem pilnowania gromadki pociech? Jeszcze się taki nie urodził, który byłby w stanie przewidzieć w 100 proc. zachowania dzieci. Za to w 100 proc. ponosi się za nie odpowiedzialność, gdy np. ostro sfaulują rówieśnika na boisku czy zniszczą wypożyczony sprzęt. Te koszty też pokryje polisa OC.

Niegrzeczny czworonóg

Masz w domu pupila i nie wyobrażasz sobie, by nie towarzyszył ci w podróży za granicą? To wyobraź sobie, że nagle twojemu psu coś strzeli do głowy i ugryzie chcącego go pogłaskać gościa hotelowego albo przewróci nie twoje dziecko w ramach ''zabawy''. Za szkody wyrządzone przez zwierzęta się płaci, a wakacyjne OC złagodzi ten ciężar finansowy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE