22-latka z Opola chciała sprzedać dziecko przez internet. Szczegóły tej sprawy to wyżyny absurdu

Opole: chciała sprzedać swoje dziecko przez internet, choć nigdy nie była w ciąży
Opole: chciała sprzedać swoje dziecko przez internet, choć nigdy nie była w ciąży fot. 123rf
O tak kreatywnym podejściu do "zarabiania ciałem" polska policja nie słyszała od dawna. Pewna 22-latka z Opola postanowiła sprzedać swoje dziecko, które... nie istniało.


Jak pisze portal opole.naszemiasto.pl, policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu kilka tygodni temu znaleźli w sieci podejrzane wpisy.

– Na jednym z forów ogłoszeniowych oraz na popularnym portalu społecznościowym, zostały umieszczone oferty, sugerujące wprost handel ludźmi. Ktoś proponował, że za odpowiednią opłatą odda dziecko do adopcji – mówił w rozmowie z lokalnym portalem starszy sierżant Przemysław Kędzior, biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Ustalono, że wpisy pojawiły się w sieci niedawno oraz że konto w mediach społecznościowych, z którego korzystała złapana 22-latka, było fałszywe. Mimo to udało się znaleźć adres autorki kontrowersyjnych ogłoszeń.

Jak się okazało, przestępczynią jest młoda kobieta. W jej mieszkaniu zameldowane jest również roczne dziecko. Podczas interwencji policjanci spotkali także jego matkę – 26-letnią kobietę, siostrę młodszej kobiety. Policjanci cyberkryminalni pojawili się pod znalezionym adresem 13 marca.

22-latka od razu przyznała się do zarzucanych jej czynów – miała udawać ciążę przed zainteresowanymi adopcją ludźmi po to, by wyłudzać od nich pieniądze na lekarstwa i wszelkie produkty potrzebne kobietom w ciąży. Policja zabezpieczyła komputer i telefony, w których mogą znajdować się dowody na popełnienie przestępstwa.


Z ustaleń wynika, że do nielegalnej adopcji nigdy, by nie doszło. Jednak roczne dziecko 26-latki decyzją sądu zostało przekazane pod opiekę rodziny zastępczej. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Opolu.

Obie panie powinny spodziewać się poważnych zarzutów związanych z przygotowaniem do handlu ludźmi oraz z oszustwem i wyłudzeniami. Jeśli scenariusz ten się spełni, kobiety mogą dostać karę do 8 lat pozbawienia wolności.
Źródło: opole.naszemiasto.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE