18-latek w niezwykły sposób świętował wejście w dorosłość. Tak pokazał mamie, co myśli o jej poglądach

Ethan Lindenberger w dniu 18 urodzin zaszczepił się "na wszystko", na przekór antyszczepionkowym rodzicom
Ethan Lindenberger w dniu 18 urodzin zaszczepił się "na wszystko", na przekór antyszczepionkowym rodzicom fot. Facebook
Pewien 18-latek w wymowny sposób pokazał swojej mamie, co myśli o jej poglądach. Gdy stał się dorosłym człowiekiem, złamał jedną z jej najważniejszych zasad – zaszczepił się "na wszystko".


Ethan Lindenberger z Ohio nigdy nie był szczepiony przeciwko chorobom, na które wielu krajach szczepić się trzeba: w tym na wirusowe zapalenie wątroby, odrę, świnkę i różyczkę.

Chociaż starsze rodzeństwo Ethana jest zaszczepione, jego matka, Jill Wheeler, postanowiła nie szczepić nastolatka. Najmłodszy syn sprzeciwiał się poglądom swojej matki, która wystraszyła się manipulujących kłamstw ruchów antyszczepionkowych.

"Moi rodzice twierdzą, że szczepionki są pewnego rodzaju systemem rządowym. To głupie i miałem z nimi niezliczone spory na ten temat. Jednak z powodu ich przekonań nigdy nie byłem na nic szczepiony".

"Teraz jestem w liceum, mam samochód, jestem dorosły, mam własne pieniądze. Zakładam, że mogę sam zdecydować o swoim zdrowiu, w tym o szczepieniach. Mam zamiar się zaszczepić, jednak proszę o rady – dokąd mam się udać" – napisał Ethan w swoim poście. Na jego słowa zareagowało ponad 1200 osób, które chcieli pomóc lub byli w podobnej sytuacji.Mama chłopaka nie miała już nic do powiedzenia. Ethan przyjął już pierwszą część szczepień – w tym na HPV oraz grypę. Kolejna seria zastrzyków czeka go w tym miesiącu.

"Moja mama zawsze wiedziała, że się z nią nie zgadzam, miałem nadzieję, że to minie, ale tak się nie stało. Kiedy sam zacząłem się tym zajmować, stało się jasne, że istnieje dużo więcej dowodów na korzyść szczepień. Odpowiedziała, że myślę tak, jak 'chcą, żebym myślał'. Byłem w szoku, że moja mama mówi tak, jakby wierzyło w teorię spiskową przeciw ludzkości" – pisał Ethan.

Jego historię opisały media na całym świecie.
Źródło: unilad.co.uk
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

WARTO DZIŚ WIEDZIEĆ

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE