Zmiany w rekrutacji do szkół średnich. Warszawa idzie na rękę podwójnemu rocznikowi

Rekrutacja do szkół średnich.
Rekrutacja do szkół średnich. Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Gazeta
W nadchodzącym roku szkolnym do szkół średnich rekrutowani będą zarówno absolwenci 3. klas gimnazjalnych oraz 8. klas podstawówek. Jak wpłynie to na zasady przyjmowania uczniów do szkół?


Rekrutacja do szkół średnich w Warszawie
– Ratusz ułatwia rekrutację do liceów i zawodówek – podaje Radio Kolor. Reforma edukacji doprowadziła do momentu, w którym do szkół średnich rekrutowany będzie tzw. podwójny rocznik, czyli uczniowie trzecich klas gimnazjów i ósmych klas podstawówek. W związku z tym, w Warszawie złagodzono zasady dotyczące naboru.

Zmiany w rekrutacji do szkół średnich
Na czym polega reforma naboru i dlaczego ją wprowadzono? O miejsce w wybranej przez siebie placówce walczyć będzie dwa razy więcej uczniów niż dotychczas. W związku z tym warszawski ratusz zniósł zasadę określającą ilość wyboru szkół. Uczniowie będą mogli złożyć podanie do dowolnej liczby placówek.

– Planowana liczba oddziałów i miejsc w szkołach będzie proporcjonalna do liczby uczniów szkół podstawowych i gimnazjów kończących edukację w danym typie szkoły – zapewnia miasto.

Do tej pory absolwenci gimnazjów mogli aplikować do 8 szkół. Jeszcze wcześniej ograniczenie w wyborze było jedynie 3 do placówek. Rekrutację do szkół średnich na rok szkolny 2019/20 będzie prowadzić 159 placówek. Czy zasady rekrutacji będą zmienione również w szkołach innych miastach?
Źródło: Nasze Miasto
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

WARTO DZIŚ WIEDZIEĆ

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE