Dla rodziców ferie zimowe to nie tylko dylemat ''gdzie''. Oto równie ważny etap przygotowań do wyjazdu dziecka

Z okazji ferii zimowych producent dziecięcej odzieży 5.10.15. przygotował zimową kolekcję. Znajdziemy w niej kurtki, spodnie, czapki, kominy i rękawiczki oferowane po promocyjnych cenach.
Z okazji ferii zimowych producent dziecięcej odzieży 5.10.15. przygotował zimową kolekcję. Znajdziemy w niej kurtki, spodnie, czapki, kominy i rękawiczki oferowane po promocyjnych cenach. 123rf.com
Trwają ferie. Dla tych rodziców, którzy nie zrobili jeszcze zimowych zakupów w sklepach z odzieżą, to dobry czas, by nadrobić zaległości, tym bardziej że ich pociechy szykują się do wyjazdu na kolonie i czy inne zimowe szaleństwa. A skoro mają spędzać tam dużo czasu na świeżym powietrzu, to muszą mieć odpowiedni strój. Jaki?


Wszyscy powiedzą, że taki, które zapewnia ciepło w mroźne dni. Konstatacja oczywista, dlatego zdecydowanie lepiej zapytać o to, z czego konkretnie powinny być wykonane takie zimowe ubrania. Robiąc sprawunki, należy przede wszystkim upewnić się, że uszyto je z wiatroszczelnych i wodoodpornych materiałów.

Wydaje się, że ubrania na zimową porę muszą być grube, aby trzymać ciepło. Należy jednak mieć na uwadze, że podczas wyjazdowych ferii dziecko będzie szalało na stoku, walczyło z rówieśnikami w bitwie na śnieżki i uczestniczyło w innych zimowych zabawach. Strój musi więc też zapewniać swobodę ruchów i komfort.
Kolejna kwestia to bezpieczeństwo. Kompletując garderobę na ferie zimowe, warto rozejrzeć się za odzieżą w intensywnym wyróżniającym się kolorze. Dzięki temu na białym tle będzie łatwo wyłapać małego feriowicza wzrokiem. Wysoce pożądane są też elementy odblaskowe, które z kolei zapewniają widoczność po zmroku.

Kurtka powinna być wyposażona w zapinany pod szyją na dodatkowy rzep duży kaptur oraz kołnierz przeciwśnieżny. Dobrze, żeby jej rękawy były wykończone regulacją na rzepy oraz miękkim ściągaczem, który chroni przed chłodem z zewnątrz. Wnętrze powinno być wyszyte miękką podszewką wykonaną z ciepłego polaru. Mile widziane będą praktyczne kieszenie z przodu i kieszonka na np. skipass.
Spodnie na zimę to przede wszystkim takie, które wykonane są z mocnej tkaniny i mają wewnętrzny kołnierz śniegowy. Komfort zapewni regulacja w pasie z miękką gumą oraz zapięciem na napy. Wskazane są luźne nogawki z suwakiem na dole ułatwiającym zakładanie na buty. Atutem będą też dołączone do spodni regulowane, odpinane szelki.


W garderobie dzieci spędzających ferie na śnieżnych szaleństwach nie może oczywiście zabraknąć czapki oraz szalika. Dla tego drugiego alternatywą może być komin, zdaniem niektórych skuteczniejszy w chronieniu szyi przed wiatrem i chłodem. Co się tyczy rękawiczek, powinny być wykonane z wodoodpornego materiału i posiadać dodatkowe wypełnienie w środku.
Szukającym ubranek rodzicom może przypaść do gustu najnowsza kolekcja zimowa sieci 5.10.15. Producent dziecięcej odzieży przygotował na okres ferii wyprzedaż z atrakcyjnymi cenami. Oferta podzielona jest na kategorie wiekowe (niemowlak, chłopiec 2-7, chłopiec 8-12, dziewczynka 2-7, dziewczynka 8-12). Zakupy można zrobić na oficjalnej stronie sklepu 5.10.15..

Artykuł powstał we współpracy z 5.10.15.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...