Nauczyciel zdradził w liście przepis na szczęśliwe życie. Te słowa poruszyły niejednego

Krystian Ostrowski napisał list, z którym zidentyfikować się może każdy
Krystian Ostrowski napisał list, z którym zidentyfikować się może każdy Unsplash.com
Nauczycielom napisał, że hodują imbecyli i leni, rodzicom – żeby kochali swoje dzieci, nawet jeśli te jarają szlugi. Uczniom uświadamiał, że od nauczyciela mogła odejść żona, a jego mama może mieć Alzheimera. Teraz postanowił napisać list najszerszy – do Człowieka.


Krystian Ostrowski listy pisze – nie do kobiety czy przyjaciela, lecz do wszystkich, którzy uczestniczą w życiu szkolnym. Anglista jest autorem wpisów, które otworzyły – wierząc komentarzom w sieci – wiele umysłów.


Teraz opublikował na swoim facebookowym profilu "School Sucks" List do Człowieka. Każdego, niezależnie od wieku, profesji czy zainteresowań.

"Dziel się tym, co w życiu najważniejsze"
– Przyjaźnij się z ludźmi młodszymi o 10 czy 20 lat. Przyjaźnij się z ludźmi starszymi o 10 czy 20 lat. Wasze światy wzbogacą się ogromnie i będziecie mogli wzajemnie dzielić się tym, co w waszym życiu najcenniejsze – pisze Ostrowski, dodając, że przecież jedynym miejscem na świecie, w którym spotykają się ludzie w tym samym wieku, jest szkoła.

Ona zaś jest tworem sztucznym, powstałym dopiero w XVIII wieku. – Wcześniej ludzie nie mieli pojęcia, z której klasy są ich przyjaciele, bo nie było klas – zauważa nauczyciel.

"Jedz na śniadanie czekoladę"
I prosi, by nie martwić się normami społecznymi, które "istnieją w świadomości ludzi przeciętnych". Przekonuje, żeby nie przejmować się opinią innych, bo "dobro obroni się samo".

– Nie rób czegoś tylko dlatego, że wszyscy tak robią albo że zawsze tak robiłeś: zadaj sobie trud zrozumienia, dlaczego to robisz i przestań, jeśli nie znajdziesz w tym sensu – prosi Ostrowski.

Czyli: noś ubrania "nie dlatego, że są drogie i mają znane logo, ale dlatego, że Ci się podobają", na śniadanie jedz czekoladę lub frytki (!), a na kolację płatki z mlekiem.

– Śpij nie tylko w łóżku. Śpiewaj w autobusie lub w metrze ciesząc się, że dajesz radość innym. Słuchaj muzyki, czytaj książki, oglądaj filmy w każdym miejscu. Usiądź na krawężniku, jeśli masz ochotę. Wejdź na drzewo – pisze anglista, popadając w coraz bardziej romantyczne tony ("zachwyć się pomarańczowym dziobem kosa i tym, że w ogóle istnieje, wyjdź na spacer w deszczu").


"Zakochuj się w życiu"
Sugeruje też, żeby gratulować ludziom i doceniać ich, mówić im "kocham" i "jesteś ważny". –Idź swoją drogą i spełniaj swoje marzenia. I kochaj ludzi, nie oczekując niczego w zamian. Codziennie na nowo zakochuj się w życiu. Przede wszystkim kochaj – kończy swój list Ostrowski.
Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć