Matkę szlag trafił po wynikach z gimnazjalnego egzaminu. Nauczyciele wyszli z płaczem

Jaki los czeka uczniów gimnazjum w Kamionce.
Jaki los czeka uczniów gimnazjum w Kamionce. 123rf.com
Jaki los czeka uczniów gimnazjum w Kamionce? Dlaczego matka jednego z uczniów postanowiła rozpocząć rewolucję w szkole? Dlaczego nauczyciele boją się o swoje stanowiska?


Rewolucja w szkole w Kamionce
Jedna z matek postanowiła wszcząć rewolucję po tym, jak jej dziecko ledwo co osiągnęło próg zdawalności. Wyniki jej syna były tak niskie, że zainteresowała się nimi rada gminy. Sytuacja nabrała rozmachu, na łamach "Dużego Formatu" opisał ją Paweł Piotr Reszka. Dyrektorka szkoły tłumaczyła wtedy, że powodem słabych wyników jest "niski potencjał edukacyjny uczniów".


Matce takie wyjaśnienie dyrekcji nie usatysfakcjonowało jej i ani nie rozwiązało problemu. Postanowiła, więc zawalczyć z dyrekcją i nauczycielami. – No proszę pana! To po prostu oznacza tyle, że nasze dzieci są głupie i nauczyciele nie muszą się starać. Szlag mnie trafił! – przyznała w rozmowie z dziennikarzem.

Na zebraniu na początku roku szkolnego 2017/2018 wygłosiła przemówienie, które wstrząsnęło zgromadzonymi. Na sali zasiadało całe grono pedagogiczne, rodzice, część uczniów i wójt. To był dla nich wstrząs. Gdy stała na środku i przemawiała, niektórzy nauczyciele nie byli w stanie wysłuchać jej do końca. Wychodzili z płaczem.


Zła sława szkoły
Źródło problemu najwyraźniej leży gdzie indziej. O niskim poziomie nauczania w tej szkole słyszy się nie pierwszy raz. Wysyłana była nawet skargę do kuratorium w Lublinie, lecz kontrola nie wykazała żadnych nieprawidłowości, a koleżanka, z troski o własne dziecko, przeniosła je do innej szkoły.
Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE