W Gdańsku 11-latka urodziła dziecko. W Polsce robi się wszystko, by takich przypadków było więcej

W Gdańsku 11-latka urodziła dziecko.
W Gdańsku 11-latka urodziła dziecko. Prawo autorskie: ryanking999 / 123RF Zdjęcie Seryjne
To jedna z tych trudnych sytuacji, gdy dziecko rodzi dziecko. Dziewczynka w Gdańsku została matką, mając niespełna 11 lat. Dziecko zostało poczęte najprawdopodobniej na terenie Ukrainy. Mamy do czynienia z przestępstwem i traumą nastolatki.


Ciąża wyszła na jaw dopiero w szpitalu
We wtorek (18 grudnia 2018) 11-latka trafiła do szpitala w Starogardzie Gdańskim. Matka dziewczynki poinformowała lekarzy, że jej córka źle się poczuła. Po zbadaniu okazało się, że dziewczynka jest w zaawansowanej ciąży.

Powiadomiono policję, która przekazała sprawę do prokuratury, a nastolatka została przewieziona na oddział położniczy jednego z gdańskich szpitali, gdzie urodziła dziecko. Biorąc pod uwagę wiek dziewczynki, mamy do czynienia z przestępstwem. Za obcowanie płciowego z dzieckiem poniżej 15 roku życia, grozi od 2 do 12 lat.

Według faktów zebranych przez reporterów Polsat News dziewczynkę skrzywdził mężczyzna, który się nią opiekował. Stało się to na terenie Ukrainy i to właśnie tam, będzie toczyć się śledztwo w tej sprawie.

Trauma dla całej rodziny
Słysząc o takich przypadkach, mamy gęsią skórkę. Jeśli jesteś rodzicem, na pewno zadajesz pytanie: "A co jeśli byłoby to moje dziecko?". Bez wątpienie, dla każdego z nas byłoby to trudne przeżycie. To, co możemy zrobić to wyciągnąć wnioski dla siebie. Ta sytuacja pokazuje, że poziom edukacji w polskich szkołach jest nadal na żenującym poziomie. Szkoda, bo w takich sytuacjach z pomocą powinna przyjść szkoła i państwo, a nie internet i znajomi.


Źródło: www.polsatnews.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE