Gest polskich lekarzy, który odczarował szpitalną rzeczywistość. "Płaczę jak dziecko"

Lekarze zagrali dla chorego dziecka świąteczną piosenkę
Lekarze zagrali dla chorego dziecka świąteczną piosenkę 123rf
W jednym z polskich szpitali personel zrobił pewnej dziewczynce wyjątkową niespodziankę. Prostym gestem odczarował aurę pustych i cichych szpitalnych korytarzy. Gdyby tak wyglądały Mikołajki w szpitalu, świat byłby lepszym miejscem!


Na Facebooku pojawił się niedługi film, który zachwycił internautów. W ciągu niecałej doby udostępniło go kilka tysięcy osób. Choć widzimy na nim małe dziecko, z ochronną maseczką na twarzy i łysą główką na szpitalnym korytarzu, to uśmiech ciśnie się na usta. Powód? W tle słychać świąteczną piosenkę graną na żywo, do której energicznie tańczy mała dziewczynka.Spora grupa szpitalnego personelu naprawdę postarała się, by ten dzień był miły i radosny. Wszyscy włożyli czapki Świętego Mikołaja, jedna z pań miała gitarę, pozostali śpiewniki. Zagrali polską wersję "Jingle bells".

Na filmie widać też Świętego Mikołaja, który zarzuca na plecy duży kosz wiklinowy, na korytarzu fruwają balony. Niewiele, prawda? A cieszy jak najlepszy prezent. To wszystko dla jednego dziecka.

Internauci nie kryją wzruszenia i zachwytu: "tylko piosenka... tylko Mikołaj... A ja płaczę jak dziecko. Choć mała chwila bez bólu i cierpienia"; "Łza zawsze mi się kreci w oku, widząc tak 'niewielkie' gesty mające wielkie znaczenie dla dzieciaczków" to tylko przykładowe komentarze. Sypią się też życzenia.

Ten film to dowód, jak wiele można zmienić, robiąc bardzo niewiele. Udostępniła go pani Hanna Cieślak, która na Facebooku zarządza stroną "Dopóki trwa życie, dopóty jest nadzieja". To miejsce w sieci dla tych, którzy chcą bezinteresownie nieść pomoc najbardziej potrzebującym.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE