Hanna Gronkiewicz-Walz pokazała, co wchodzi w skład darmowej wyprawki dla noworodka

Wyprawka dla Warszawiaka. Co się w nich znajdzie?
Wyprawka dla Warszawiaka. Co się w nich znajdzie? Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Hanna Gronkiewicz -Walz wręczyła pierwszej warszawskiej rodzinie: Marysi i Pawłowi wyprawkę. Miasto zdecydowało się ekologiczne rozwiązania, wzorując się na paczce, którą dostają rodzice w Finlandii. Czy pomysł okazał się dobry?


Nowy pomysł na wyprawkę
O tej wyprawce wartej 550 zł pisałyśmy niespełna miesiąc temu.
To nowy pomysł, który został wymyślony przez Biuro Pomocy i Projektów Społecznych. – Wprowadzamy rozwiązania, które czynią Warszawę miastem dobrym do życia, do założenia rodziny. To kolejne ułatwienie. Budujemy nowe żłobki, przedszkola, szkoły. Już kolejny rok rodzice korzystają z warszawskiego bonu żłobkowego, nie płacą za pobyt dzieci w przedszkolu, a uczniowie mają bezpłatną komunikację miejską – mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy przekazując wyprawki rodzicom.


Wyprawkę będą dostawać wszystkie dzieci urodzone od 1. kwietnia 2019. Żeby ją otrzymać, rodzice muszą złożyć wniosek w jednym ze stołecznych urzędów stanu cywilnego. Warunkiem są podatki płacone w Warszawie. Wyprawkę pod wskazany adres dostarczy kurier.


Aby otrzymać wyprawkę należy zgłosić się do Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Andersa lub przy al. Solidarności i wypełnić formularz. Od ocen pierwszych użytkowników będzie zależeć, jakie produkty ostatecznie znajdą się w wyprawce. Opinie ratusz będzie zbierał do końca roku. W styczniu musi rozpisać przetarg na wyposażenie.


Pełny skład wyprawki został podany na stronie Miasta Stołecznego Warszawa. Oto lista tego, co znajdzie się w wyprawce dla Warszawiaka.
– czapeczki – 3 szt.,
– pary skarpet – 3 szt.,
– ręcznik dwustronny,
– koszulki,
– body,
– gryzak wodny,
– kosmetyki do pielęgnacji,
– maść pośladkowa, żel do mycia ciała,
– bezrtęciowy termometr do kąpieli,
– wilgotne chusteczki,
– bajka z warszawskim motywem,
– kosmetyczka, a w niej nożyczki, obcążki do paznokci, pilnik, gruszka do czyszczenia nosa,
– grzebień, szczotka, termometr elektroniczny, wszystko w dziecięcym rozmiarze
materac (jest na dnie kosza),
– wielorazowe pieluchy tetrowe – 6 szt.,
– pielucha wielorazowa z kieszonką i wymienialnymi wkładkami,
– chusty bambusowe,
– wkładki laktacyjne z przylepcem.

Większość produktów pochodzi z Polski, część rzeczy oznaczona jest warszawską Syrenką. – Chcemy utrwalać więź warszawiaków z miastem od najmłodszych lat – mówi Aleksandra Gajewska, radna Warszawy. W stolicy rodzi się rocznie 21 tys. dzieci, co oznacza, że prezenty pochłoną 11 mln zł. budżetu.

Hanna Gronkiewicz-Walz pochwaliła się na Facebooku zdjęciami z uroczystego wręczenia wyprawki.
Co sądzicie o wyprawce?