Serca noworodka zatrzymało się na 22 minuty. To dziecko pokazało, co znaczy wola życia

Jak rodzą się wcześniaki?
Jak rodzą się wcześniaki? .123rf.com
Cud narodzin. Szczęście rodziców. Metafizyczna siła. Co uratowało dziecko, którego serce zatrzymało się na 22 minuty? Trudno powiedzieć. Historia, która pokazuje, jak silna może być wola życia.


Cud narodzi po 22 minutach śmiertelnej ciszy
Serce wcześniaka zatrzymało się na 22 minuty. To był moment, kiedy wszyscy stracili nadzieję. Można było wierzyć tylko w cud. Jak przyznali rodzice Lacey w rozmowie z BBC, byli przygotowani na najgorsze.

– Baliśmy się, że nie przeżyje operacji i myśleliśmy, że będziemy rejestrować narodziny i śmierć w tym samym czasie. To był emocjonalny rollercoaster – mówiła matka Lacey w rozmowie z dziennikarzem BBC.

Lacey Sherriff urodziła się w 27. tygodniu ciąży w Londynie. Od pierwszych dni życia musiała walczyć o przetrwanie. Ważyła 635 gramów, a lekarze stwierdzili u niej martwicze zapalenie jelit. W takich przypadkach wymagane jest wyłonienie stomii, która tworzy zastępcze ujście jelit przez powłoki brzuszne. Dziewczynka musiała więc już w piątej dobie życia przejść poważną operację.

Co dało nadzieję?
Po operacji, która zakończyła się pomyślnie, mała została zatrzymana w szpitalu na około 3 miesiące, po czym została wypisana do domu. Jak dziewczynka ma się dzisiaj? Lacey niedawno obchodziła pierwsze urodziny i przeszła zabieg usunięcia stomii. Lekarze przyznają, że to niesamowite, że dziewczynka rozwija się prawidłowo, a zatrzymanie akcji serca na aż 22 minuty nie spowodowało u niej żadnych komplikacji.


Dziewczynka będzie musiała być pod opieką specjalistów i chodzić na regularne badania kontrolne, jednak mimo to Lacey jest w stanie wieść normalne życie. Mama Lacey, Louise i tata Phillip, przesłali specjalne podziękowania dla pracowników szpitala.
Źródło: www.bbc.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć