"Precz z łapami od mojego dziecka". Rodzice znaleźli sposób na bezmyślnych intruzów

Nadchodzą choroby. I ciekawska osoba, która koniecznie chce pogłaskać twoje dziecko
Nadchodzą choroby. I ciekawska osoba, która koniecznie chce pogłaskać twoje dziecko 123rf.com
Nie chcesz, żeby twoje dziecko dotykali obcy ludzie, bo narusza to twój (i potomka) komfort? A może nie miałabyś nic przeciwko, gdyby nie ryzyko zachorowania? W obu przypadkach pomóc może... specjalna plakietka.


Nie ma matki, której nigdy nie zirytowałyby wyciągnięte w kierunku jej pociechy ręce. Niestety nie tylko rodziny i przyjaciół – anonimowi przechodnie też czasem chcą dziecko pogłaskać po główce. Jest przecież takie słodkie, kochane, podobne do mamusi...

I choć jako matka jesteś zobowiązana o zadbanie o jego zdrowie, komfort i bezpieczeństwo, ci wszyscy obcy ludzie nie są w stanie zrozumieć twojej postawy. Jeśli grzecznie ich prosisz o niedotykanie twojego maleństwa, w najgorszym razie obrzucają cię oburzonym spojrzeniem, w najlepszym mówią coś w stylu "przecież ja chciałam dobrze/nie mogłam się powstrzymać".

Plakietki na wózek
Cóż, skoro ludzie są w stanie powstrzymać się od bekania w miejscu publicznym albo podkradania jedzenia z talerzy innych klientów w restauracji, to są też w stanie powstrzymać się od "kiziania-miziania" cudzych dzieci. Jako że tłumaczenie tego każdemu z osobna jest żmudne i irytujące, na platformach handlowych furorę robią specjalne plakietki na dziecięce wózki. "Proszę nie dotykać", "Proszę patrzeć, nie dotykać" albo "Przestań! Nie dotykaj! Twoje zarazki są dla mnie za wielkie!" to tylko niektóre z nich. Napisy można również zamówić u sprzedawcy wedle własnego pomysłu, a cała inwestycja w taki produkt wynosi od 20 do 40 złotych.


Trend rozprzestrzenia się szybko, a rodzice są z zakupu na ogół zadowoleni, choć trzeba przyznać, że prawdopodobnie sposób nie zadziała na starszych ludzi, którzy mogą mieć problemy ze wzrokiem. Na większość podziała jednak odstraszająco, a dzięki temu nasze dziecko będzie miało większą szansę na zdrowie i święty spokój. Żeby jeszcze bardziej zminimalizować ryzyko choroby w okresie jesienno-zimowym, warto na wózek założyć ochronny baldachim lub pokrowiec.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE