Urządzasz pokój dla swojego dziecka? Większość rodziców decyduje się na montaż tego elementu

Jak pokazują wyniki ankiety przeprowadzonej na zlecenie sieci sklepów KOMFORT, większość rodziców jako najlepsze rozwiązanie dotyczące wykończenia podłogi wskazuje wykładzinę dywanową
Jak pokazują wyniki ankiety przeprowadzonej na zlecenie sieci sklepów KOMFORT, większość rodziców jako najlepsze rozwiązanie dotyczące wykończenia podłogi wskazuje wykładzinę dywanową Materiały prasowe
Podczas aranżacji pokoju dziecięcego, pojawia się pytanie – czym wyłożyć podłogę, aby było i estetycznie i bezpiecznie? Jak pokazują wyniki ankiety przeprowadzonej przez Centrum Badań i Analiz Rynku ASM na zlecenie sieci sklepów KOMFORT, większość rodziców jako najlepsze rozwiązanie wskazuje wykładzinę dywanową.


Ten rodzaj pokrycia podłogowego wybrał co trzeci respondent mający w domu dzieci. Według badań prawie 90 proc. ankietowanych było zadowolonych z decyzji o zamontowaniu wykładziny dywanowej w pokoju dziecięcym. Na jakie zalety tego produktu rodzice najczęściej zwracali uwagę?

Około 80 proc. badanych zauważyło, że zapewnia ona ciepło, a 72 proc., że stanowi materiał przyjemny w dotyku. 89 proc. zwróciło uwagę na korzyść z bezpieczeństwa podczas długich zabaw. 72 proc. stwierdziło, że jej obecność stwarza wrażenie przytulności w pokoju. Inne walory to miękkość i korzystny stosunek ceny do jakości.

Wykładziny dywanowe cieszą się wzięciem, ponieważ są materiałem, który nie tylko ułatwia stawianie pierwszych kroków maluchom, ale także zapobiega kontaktowi delikatnej skóry dzieci z zimną i szorstką powierzchnią. Ponadto ich kolorystyka i bogate wzornictwo stymulują dziecięcą wyobraźnię i uprzyjemniają czas spędzany w pokoju.


Jest jeszcze jeden istotny argument przemawiający na korzyść tego rozwiązania. Jak zauważyło 74 proc. badanych, wykładziny syntetyczne charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością i odpornością na plamy. W świetle tego, że posiadanie dzieci wiąże się z ciągłą walką o czystą podłogę, obok tego atutu nie sposób przejść obojętnie.

Podobnie jak obok faktu, że wykładzina dywanowa góruje nad twardymi panelami podłogowymi, które nie amortyzują bolesnych upadków i poślizgnięć. Dlatego aż 3/4 respondentów wyraża zdanie, że puszysta i miękka struktura pokrycia podłogowego to gwarancja komfortu i bezpieczeństwa podczas chodzenia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE