Jednym gestem Rossmann rozbił bank. "Jak szaleć, to szaleć. Dajemy zapas na 3 lata"

Rossmann przekazał 3-letni zapas chemii Fundacji Rodzin Adopcyjnych
Rossmann przekazał 3-letni zapas chemii Fundacji Rodzin Adopcyjnych Prawo autorskie: tupungato / 123RF Zdjęcie Seryjne
Rossmann od dawna cieszy się sympatią klientów, ale tą akcją przeszedł sam siebie. Firma postanowiła wesprzeć Filipa Chajzera w jego kolejnej pomocowej akcji, tym razem na rzecz Fundacji Rodzin Adopcyjnych.


Fundacja Rodzin Adopcyjnych z Otwocka zamieściła na Facebooku apel z gorącą prośbą o pomoc. Chodziło o zakup pralki.

– Nasza pralka w ośrodku zepsuła się na amen, może znacie kogoś, kto zechciałby ufundować nam pralkę? Przy takiej dużej liczbie dzieci, pralka u nas działa w zasadzie bez przerwy. Obecnie mamy już sterty prania, sprawa jest więc bardzo pilna – czytamy na profilu Fundacji.


Post dotarł do Filipa Chajzera, a ten błyskawicznie zadziałał i wezwał na pomoc innych. Jako pierwszy wyzwanie podjął wywołany do tablicy Siemens, który postanowił podarować Fundacji pralkę i suszarkę.
Wyzwanie podjęte!
Pod postem pojawił się też komentarz Rossmanna. – Filip, skoro jest już pralka, to teraz my dorzucimy środki piorące. Brawa za inicjatywę! – zadeklarowała firma.

Na pytanie Chajzera, czy zgodzą się przekazać roczny, albo nawet 3-letni zapas, bez wahania odpowiedzieli: – Jak szaleć, to szaleć! Na całe 3 lata, deal!
"Tak się robi marketing"
Nie tylko Filip Chajzer, ale też zaangażowane w akcję firmy zgarnęły sporo pochwał od internautów. Nie zabrakło jednak głosów, że cała akcja była ustawioną kampanią reklamową.


– To zupełnie spontaniczna akcja. Przeczytaliśmy internetowy post Filipa Chajzera, który skutecznie znalazł darczyńcę pralki, zajrzeliśmy na stronę Fundacji, która jak się okazało była nam znana. Przed rokiem wspieraliśmy ją w ramach stałej akcji charytatywnej Rossmanna pod hasłem "Pomagamy jak umiemy" – mówi w rozmowie z MamaDu.pl Tomasz Cieślak, Kierownik Działu Komunikacji Wewnętrznej w Rossmannie.
Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć