Bezpieczne dla zdrowia produkty do prania. W skuteczności nie mają sobie równych

W pełni bezpieczne, idealne dla osób dbających o zdrowie i o środowisko, polecane dla niemowląt i alergików – takie są skoncentrowane proszki i płyny do prania duńskiej marki Derma.
W pełni bezpieczne, idealne dla osób dbających o zdrowie i o środowisko, polecane dla niemowląt i alergików – takie są skoncentrowane proszki i płyny do prania duńskiej marki Derma. 123rf.com
Od czerwca 2018 roku na polskim rynku można znaleźć w pełni bezpieczne, idealne dla osób dbających o zdrowie i o środowisko, polecane dla niemowląt i alergików – skoncentrowane proszki i płyny do prania duńskiej marki Derma. Nowe środki do prania nie zawierają składników zapachowych i innych alergenów oraz substancji podrażniających, ich bezpieczeństwo dla zdrowia i środowiska zostało potwierdzone przez międzynarodowe certyfikaty.


Niebezpieczne składniki znajdziemy w przytłaczającej większości środków do prania, nawet tych przeznaczonych dla niemowląt i alergików. Najbardziej alergizujące substancje w produktach do prania to składniki zapachowe z listy Komisji Europejskiej – 26 najsilniejszych alergenów, np.: Linalool, Citronellol, Coumarin (Kumaryna), Hexyl Cinnamal, a także inne, które są określane jako perfum, fragrance lub ogólnie jako kompozycja zapachowa. Inne niezwykle niebezpieczne i silnie alergizujące substancje to niektóre konserwanty m.in. Methylisothiazolinone (MI), DMDM Hydantoine, 2-bromo -2-nitropropane-1,3-diol (donor formaldehydu).

Niedobre dla naszego zdrowia są także optyczne wybielacze stosowane powszechnie w produktach do prania białych ubrań. Mogą nas podrażniać i silnie uczulać. Natomiast fosfoniany (estry kwasów fosfonowych) zawarte w proszkach do prania, kiedy dostaną się do organizmu, powodują alergie i inne poważne choroby, są też bardzo szkodliwe dla środowiska. „Reakcja na MI (Methylisothiazolinone) czy formaldehyd to nie tylko wysypka.


– Niektórzy ludzie reagują intensywną opuchlizną twarzy i dróg oddechowych, co niekiedy wymaga hospitalizacji – mówi toksykolog Ewa Daniel. Także według National Library of Medicine National Institutes of Health (PubMed) pochodne izotiazolinonu, etylochloroizotiaziolinonu (MCI), metyloizotiazolinonu (MI), benzisothiazolinonu (BIT) i oktyloizotiazolinonu (OIT) w detergentach mogą wywoływać alergie kontaktowe i zapalenie skóry.


Nowe produkty do prania Derma są niezwykle skoncentrowane, bezpieczne dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Proszki i płyny Derma minimalizują ryzyko alergii, ponieważ są pozbawione substancji zapachowych i innych zbędnych substancji chemicznych. Posiadają certyfikaty międzynarodowych organizacji: m.in. Nordic Ecolabel, AllergyCertified i Asthma-Allergy Denmark, które gwarantują, że produkty są prawdziwie hipoalergiczne, bezpieczne dla zdrowia dzieci i dorosłych, przyjazne dla alergików, a także dla środowiska. Środki do prania Derma nie naruszają równowagi ekologicznej. Ich opakowania zostały wyprodukowane z materiałów pochodzących z recyklingu. Butelki są wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu, a do opakowań kartonowych używa się tektury z odzysku, która jest oznaczona przez FSC.
Produkty do prania Derma to najlepsze produkty z nowymi roztworami enzymatycznymi, które piorą skutecznie i delikatnie. Proszki i płyny Derma zapewniają doskonałą efektywność prania również w niskich temperaturach i w bardzo niskich dawkach. Środki Derma zachowują kolor ubrań na długo. Niewielkie, lekkie, poręczne opakowanie skoncentrowanych środków do prania wystarcza na 21 prań w miękkiej wodzie.

Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU