Drobiazg, na który zawsze zwracaj uwagę, gdy wsiadasz do auta. Może uratować życie

Zanim ruszysz w drogę, zawsze sprawdź, czy twoje dziecko ma poprawnie zapięte pasy w foteliku.
Zanim ruszysz w drogę, zawsze sprawdź, czy twoje dziecko ma poprawnie zapięte pasy w foteliku. fot. pixabay.com
Ile razy zdarzyło się, że wsiadając do auta z małym dzieckiem, pomyśleliśmy: "to tylko kawałek, 5 minut drogi" i lekceważyliśmy zasady bezpieczeństwa? Np. by upewnić się, że dziecko jest dobrze przypięte pasami w foteliku. Z pewnością nie raz. Historia państwa Boyer i ich kilkumiesięcznego syna pokazuje, że warto być czujnym i przewrażliwionym na tym punkcie.


Dla Rebeki powrót do pracy po urlopie macierzyńskim nie był prosty. Już pierwszego dnia tak bardzo martwiła się o swojego kilkumiesięcznego syna Williama, że poprosiła męża, by co godzinę informował ją o tym, jak czuje się jej dziecko.

W jednej z odpowiedzi kobieta otrzymała zdjęcie, na którym mały William siedzi w foteliku samochodowym. Jej uwagę przykuł jeden niepokojący szczegół.
Matka uznała, że dziecko ma zbyt luźno zapięte pasy – stwierdziła to na podstawie krzywo ustawionej klamry. Poprosiła męża, by poprawił pasy, zanim ruszą w drogę. Mężczyzna spełnił prośbę żony. Na szczęście!

Kwadrans później ojciec i jego syn mieli wypadek. Inny kierowca, który jechał z naprzeciwka, podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z autem państwa Boyer. Nie było to lekkie uderzenie – auto nadawało się tylko do kasacji.

Mąż Rebeki doznał urazu stopy. Kości połamane były w kilku miejscach. A mały William? Dzięki porządnie zapiętym pasom w foteliku... nawet nie obudził się z drzemki. Dla niego uderzenie podczas wypadku było odczuwalne jak nieduży wstrząs. Po kilku godzinach od zdarzenia całą rodzina była w komplecie, w domu.


Ta sytuacja jasno pokazuje, że w kwestii bezpieczeństwa dziecka w aucie nie ma czegoś takiego, jak przesada. Czasem szczegóły decydują o zdrowiu, a nawet życiu naszych dzieci. Williamowi się udało, bo jego rodzice nie zlekceważyli żadnej z zasad bezpiecznego podróżowania. Strach pomyśleć, co by było, gdyby byli choć odrobinę mniej czujni...
Źródło: mirror.co.uk
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć