To 30-sekundowe nagranie przemawia do rozsądku. Jeśli to nie zadziała, nic już nie pomoże

Dziecko w nagrzanym aucie. Jego reakcja, gdy się budzi.
Dziecko w nagrzanym aucie. Jego reakcja, gdy się budzi. DANightNews/YouTube
Mimo wielu kampanii, artykułów, próśb policji, opiekunowie wciąż to robią. Błąd, który może kosztować życie ludzkie. Mowa o małych dzieciach pozostawianych w rozgrzanych samochodach. Kolejny raz pytamy – gdzie rozsądek rodziców? Liczymy na to, że udostępniony film, w którym słychać przeraźliwy płacz dziecka, powstrzyma innych przed podobnym zachowaniem.


Ten płacz szokuje każdego
Zdarzenie miało miejsce w Wielkiej Brytanii, która podobnie jak Polska zmaga się z falą rekordowych upałów. Opiekunowie pozostawili w aucie na parkingu malutkie dziecko. Płakało tak głośno, że było je słychać na zewnątrz. Przypadkiem przechodzący mężczyzna nagrał szokującą sytuację i udostępnił w brytyjskim Newton Abbot.
Zakupy ważniejsze
Tylko dzięki reakcji świadka zostawionemu w aucie dziecku nic się nie stało. W aucie nie było uchylonych okien, a głośny krzyk dziecka dało się usłyszeć z odległości kilku metrów. Przerażony mężczyzna pobiegł zgłosić sytuację pracownikom sklepu, oni następnie ogłosili przez głośniki, że szukają właściciela Forda Kugi.

Do auta przyszedł dziadek niemowlęcia, jak informuje Devon Live, wcale się nie spiesząc! Tłumaczył, że dziecko zasnęło po drodze i nie chciał go budzić. – To nigdy nie powinno się wydarzyć – komentuje rzeczniczka policji w Devon.

Jak w piekarniku
Ta sytuacja pokazuje, jak może się skończyć brak rozsądku u dorosłych. Całkiem niedawno opisywaliśmy sytuację, w której ojciec zapomniał o dzieciach i doszło do tragedii. On swojego błędu już nigdy nie naprawi...

Nam wciąż trudno uwierzyć, że można wpaść na taki pomysł i mimo apeli, do wciąż do podobnych tragedii dochodzi na całym świecie. Zakupy stają się ważniejsze i zabijają rozsądek opiekunów? Przypomnijmy, w upalne dni temperatura wewnątrz samochodów stojących na słońcu może sięgać nawet 80 st. C.! Może to nagranie zostanie w świadomości rodziców na dłużej. Jak myślicie, dziadek dziecka i inni opiekunowie w końcu to zrozumieją?
Źródło: devonlive.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE