Policjant bez zastanowienia robił to przez 3 minuty! Bohaterstwo czy ludzki odruch?

Policjant uratował życie 2-miesięcznego dziecka
Policjant uratował życie 2-miesięcznego dziecka Zrzut z ekranu/YouTube
Chyba każdy opiekun ma w sobie obawę, że w sytuacji zagrożenia nie będzie potrafił pomóc dziecku. Ta babcia znalazła się w kryzysowej sytuacji, a z pomocą przyszedł jej policjant, którego w mediach zachodnich ogłoszono bohaterem.


Nagranie z policyjnej akcji pojawiło się, jak głosi napis pod nim, w celach edukacyjnych i informacyjnych.

Oficera Nicka St. Onge'a na miejsce wezwała babcia dwumiesięcznego dziecka, które zaczęło się dławić podczas karmienia butelką. Maluch siniał, więc zaniepokojona kobieta zadzwoniła pod numer alarmowy 911. Do zdarzenia doszło 15 maja w stanie Georgia w Stanach Zjednoczonych.

Policjant, który przybył przed sanitariuszami, przez trzy minuty walczył o życie niemowlęcia. Stosował uciski i klepał po plecach, by pozbyć się elementu, który blokował drogi oddechowe. W rozmowie z mediami przyznał, że miał atak paniki, chociaż trzeba przyznać, że na filmie widać raczej mężczyznę, który racjonalnie i spokojnie wykonuje potrzebne czynności.

Dziecko przez jakiś czas nie reagowało, jednak gdy w końcu delikatnie krzyknęło, policjant odetchnął z ulgą. Przyznał, że wcześniej przeszedł kilka szkoleń polegających właśnie na udzielaniu pomocy najmłodszym. Pochwalił również trzeźwą reakcję babci dziecka.
Źródło: abcnews.go.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE