Jak można było coś takiego nagrać? Internauci kpią z filmu podlaskiej policji

Film promujący telefon alarmowy 112 wyśmiany przez internautów.
Film promujący telefon alarmowy 112 wyśmiany przez internautów. Podlaska Policja/Facebook
Film "Mój przyjaciel dzielnicowy – 112 numer alarmowy" opublikowany jakiś czas temu przez podlaską policję miał pomóc w promocji numeru alarmowego. Chociaż miał uświadomić, poinformować, a także przekazać pozytywny obraz służb ratunkowych, okazał się kompletną klapą. Z taką kreacją, muzyką, słowami nie mogło być inaczej.


Są osoby, które twierdzą, że to słodka akcja: – Serduszko rośnie jak się patrzy na te dzieci – pisze pod filmem Zbigniew. Jednak zdecydowana większość film wyśmiewa, a służby ratujące życie ludzie hejtuje.

Internauci nie pozostawili suchej nitki głównie na policjantach. W komentarzach internauci ostro oceniają i pogłębiają stereotypy: – Biedne indoktrynowane dzieciaki. Nadzieja jest, że jak dorosną przejrzą na oczy, że jesteście zorganizowaną grupą przestępczą, mordujący obywateli na komisariatach. Rodzicom nie współczuję bycia pożytecznymi.

Ci, którzy film widzieli są oburzeni muzyką, słowami i choreografią dzieci. Według nich wyglądają jak członkowie "sekty" – zmanipulowani wyśpiewają, co im każą.
Film "Mój przyjaciel dzielnicowy – 112 numer alarmowy" wywołał zainteresowanie, ale nie takie o jakim twórcom chodziło. Nie mogło być gorzej.

Poważny numer 112, pod który dzwoni się w sytuacjach kryzysowych i ludzie, którzy codziennie ratują życie, zostali wyśmiani w jednym nieprzemyślanym filmie wrzuconym do sieci. Warto następnym razem przemyśleć, jak tworzyć tego typu akcje. Bo jak wiemy, internet nie zapomina. Zaledwie po tygodniu film umieszczony na fanpage'u podlaskiej policji zdobył 722 reakcji, 1646 komentarzy, 806 udostępnień. Liczby mówią same za siebie.


Numer alarmowy 112 trzeba promować, ale w bardziej przemyślany sposób. Pamiętam spot "W kolejce po życie" nagrany w 2016 roku, który wywołał wiele poruszenia i emocji. W komentarzach internauci pisali: "Bardzo mądry film". I rzeczywiście taki był. Zwrócił uwagę na ważny problem.
Który film bardziej wam się podoba?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE