Ustawili miskę w supermarkecie i zaczęli zabawę. Ktoś zapomniał o stawianiu dzieciom granic?

Co stało się w tym sklepie?
Co stało się w tym sklepie? Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta
Troje dzieci w wieku od 7 do 9 lat zostało ukaranych za zabawę w sklepie. Wszystko dlatego, że zniszczyły towar w markecie. Dzieci tak bardzo chciały zrobić własnego gluta, że nie pomyślały o konsekwencjach. Pomysł dzieci, choć uroczy, skończył się karą.


Prawdziwy challenge
Dzieci z Wągrowca, pochłonięte modą na zabawę glutkami, postanowiły zrobić własny slime. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że zrobiły to... w supermarkecie. Zaczerpnęły recepturę z internetowego filmiku, zobaczyły, jak mieszać składniki i wzięły udział w popularnym slime challenge.

Chłopcy zapomnieli się tak bardzo, że produkty do zrobienia gluta zaczęli mieszać pomiędzy alejkami sklepu. Ustawili tam miskę, łyżeczki, farby, piankę do golenia, płyny do prania, kleje, odżywki do włosów i jeszcze kilka innych przedmiotów. Wtedy rozpoczęli pracę nad miksturą.

Zabawa dość szybko się skończyła – dzieci przyłapała ochrona, a do marketu została wezwana policja. Choć robienie gluta na pewno przyniosło dużo radości, szkody były duże – do zabawy posłużyły produkty za blisko 150 złotych.

Najdziwniejsze było to, że chłopcy nie widzieli niczego złego w tym, co zaplanowali w sklepie. W rozmowie dla portalu epoznan.pl policjanci przyznali, że wytłumaczyli dzieciom, co złego zrobiły. Za wszystko odpowiedzą teraz rodzice. – Na miejsce wezwani zostali również rodzice, którzy pokryli straty wyrządzone przez dzieci – tłumaczy st. sierż. Dominik Zieliński z policji w Wągrowcu.


Dziecięce wyobraźnia jest bujna, czasem przerasta ich sama. Mieliście podobne historie ze swoimi dziećmi?

Może cię zainteresować także: Jak zrobić slime (gluta) w domu?


Źródło: epoznan.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

WARTO DZIŚ WIEDZIEĆ

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE