Nowa linia micelarna NIVEA Baby – chroni z miłością

Micelarna linia NIVEA Baby to bezpieczna pielęgnacja skóry maluszka bez podrażnień!
Micelarna linia NIVEA Baby to bezpieczna pielęgnacja skóry maluszka bez podrażnień! materiały prasowe Nivea
Właściwa i delikatna pielęgnacja skóry dziecka jest konieczna dla zachowania jego zdrowia i dobrego samopoczucia. W przypadku zdrowej skóry maluszka podstawowym, a często nawet jedynym zabiegiem pielęgnacyjnym jest jej oczyszczanie, któremu należy poświęcić szczególną uwagę.


Gdy na świecie pojawia się dziecko, każda mama i każdy tata robią wszystko, by od pierwszych dni otoczyć je miłością i troską. Poza ogromem nowych emocji, jest to też czas wielu wyborów „pragmatycznych”: jaki wybrać wózek, kocyk, łóżeczko…? Jakie kosmetyki? Wszyscy doskonale wiemy, że skóra niemowląt jest wyjątkowo delikatna. Mechanizmy ochronne nie są w niej w pełni wykształcone, jest cieńsza i bardziej wrażliwa przez co potrzebuje szczególnej troski. NIVEA Baby od wielu lat wspiera rodziców, w pielęgnacji ich dzieci już od pierwszego dnia życia. Teraz, przy wsparciu pediatrów i dermatologów NIVEA Baby stworzyła nową linię micelarną, która idealnie sprawdza się w codziennej trosce o wrażliwą skórę niemowląt i dzieci. Bez jakichkolwiek podrażnień!


„W ciągu dnia wielokrotnie oczyszczamy skórę najmłodszych dzieci. Jest to najczęściej wykonywany zabieg pielęgnacyjny, powtarzany przy każdym przewijaniu, po jedzeniu i oczywiście przy kąpieli. Odpowiednio dobrane produkty powinny sprawić by mycie i oczyszczanie nie prowadziło do uszkodzenia bariery ochronnej skóry czy do zmian jej mikroflory. Mówiąc najprościej – by unikać podrażnień” – mówi dr n. med. Marta Hasse-Cieślińska, dermatolog i ekspert NIVEA Baby.


Głównym zadaniem kosmetyków dla najmłodszych jest ochrona ich delikatnej skóry przed podrażnieniami i uszkodzeniami. Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku jak najlepszą, i przede wszystkim bezpieczną, troskliwą pielęgnację. Z tego względu produkty NIVEA Baby zostały opracowane we współpracy z dermatologami i pediatrami. Nowa formuła linii micelarnej została opracowana tak, by przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo.


Wyselekcjonowane składniki zapewniają pH przyjazne dla skóry niemowląt, dzięki czemu kosmetyki mogą być stosowane już od pierwszego dnia życia.

„Oczyszczanie w produktach micelarnych NIVEA Baby zapewniają micele – czyli substancje powierzchniowo czynne niezbędne do usuwania ze skóry zanieczyszczeń. Micele mają asymetryczną budowę. Zewnętrzne cząsteczki tworzące micele mają własności hydrofilowe, czyli przyciągają wodę. Natomiast cząsteczki tworzące wnętrze miceli są hydrofobowe – co znaczy, że odpychają wodę, ale dobrze łączą się z tłuszczami. Dzięki obu tym właściwościom płyn micelarny dobrze sobie radzi z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami skóry, zbierając do wnętrza miceli zanieczyszczenia tłuste zaś rozpuszczając w roztworze wodnym pozostałe zanieczyszczenia.” – tłumaczy dr n. med. Marta Hasse-Cieślińska.

Zastosowanie miceli do oczyszczania skóry dzieci pozwala zniwelować ryzyko podrażnień, zapewniając jednocześnie skuteczną ochronę delikatnej skóry niemowląt. Co więcej, wykorzystanie płynu micelarnego dodatkowo jej nie obciąża, ponieważ nie wymaga użycia wody. Pozwala to na eliminację ewentualnych podrażnień wynikających z zastosowania wody, a także jest bardzo wygodne. Dzięki zastosowaniu płynu micelarnego można bowiem szybko i wygodnie, a jednocześnie bezpiecznie i dokładnie oczyszczać skórę dziecka zarówno w domu jak i poza nim!

Micelarna linia NIVEA Baby to bezpieczna pielęgnacja skóry maluszka bez podrażnień!

Nowa micelarna linia NIVEA Baby w skład której wchodzą:
- micelarny żel do mycia ciała,
- micelarny płyn oczyszczający,
- micelarny szampon do włosów,
idealnie uzupełnia portfolio NIVEA Baby w zakresie pielęgnacji skóry dzieci, do którego należą serie Ochronna i Emolientowa.