Zmiany w tym parku mają dla niektórych duże znaczenie. Rodzice nie kryją wzruszenia

Od kwietnia 2018 park rozrywki dostosowany jest do potrzeb dzieci z autyzmem
Od kwietnia 2018 park rozrywki dostosowany jest do potrzeb dzieci z autyzmem Zrzut z ekranu/facebook.com/SesamePlace
Dostosowane atrakcje, wyszkolona kadra, moc atrakcji. Rodzice nie kryją wzruszenia po odwiedzinach w tym niezwykłym parku.

Pomocna dłoń
Autyzm nadal dla wielu z nas jest tajemniczą chorobą – nie bez znaczenia są tutaj stereotypy i przekazy niepotwierdzone naukowo. W przypadku wyjątkowo zamkniętych umysłów na nic zdają się kampanie i filmy, pokazujące, jak dziecko z autyzmem odbiera otaczający je świat.


Park Sesame Place w amerykańskim stanie Pensylwania otwarto 30 lipca 1980 roku. Jednak dopiero od 2 kwietnia 2018 roku może on pochwalić się certyfikatem, który dotyczy gości wyjątkowych. Park przystosowano do potrzeb osób z autyzmem – większość atrakcji otrzymała wymagany certyfikat bezpieczeństwa, a pracownicy przeszli konkretne szkolenia.

Sesame Place to pierwsze miejsce, które uzyskało takie zaświadczenie.
Strefy bezpieczeństwa
Na terenie parku wyznaczono strefy ciszy, w których regulowane są dźwięk i światło, tak by dzieci czuły się bezpieczne. Prowadzone są również zajęcia edukacyjne rozwijające umiejętności motoryczne, emocjonalne i społeczne.


Cathy Valeriano, dyrektor parku powiedziała magazynowi "Smithsonian", że cały personel jest przygotowany do zapewnienia wymagającym dzieciom i ich rodzinom specjalnych atrakcji. A te nawiązują bezpośrednio do bajki "Ulica Sezamkowa", do której twórcy rok temu wprowadzili nową postać – Julię z autyzmem.

Park otwarto w kwietniu i cieszy się on niesłabnącą popularnością. Inicjatywa spotkała się z ciepłym przyjęciem, a rodzice dzieci autystycznych podkreślają, że są bardzo wdzięczni za takie miejsce. Wskazują, że często mają obawy przed wyjściem z pociechą w miejsce publiczne, a Sesame Park oferuje im wsparcie i pomoc wykwalifikowanej kadry.

Źródło: tvn24.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE