Te zdjęcia zapierają dech w piersiach. Niezwykła ciążowa sesja to prawdziwe dzieło sztuki

Sesja w ciąży to doskonały pomysł na utrwalenie tych pięknych chwil
Sesja w ciąży to doskonały pomysł na utrwalenie tych pięknych chwil Fot. Facebook/Monsieur Plant
Jesteś w upragnionej ciąży, każdego dnia obserwujesz, jak twój brzuszek się powiększa, czule go gładzisz i się uśmiechasz. Nawet, jeśli nie jest lekko, chciałabyś zachować ten niezwykły okres w pamięci. Decydujesz się więc na spotkanie z fotografem. Jeśli tak – mamy dla ciebie radę. Zapomnij o białych T-shirtach na czarnym tle, zapomnij o zwiewnych pastelowych sukienkach i postaw na kwiaty.

Te piękne kwiatowe "kreacje" to ostatni krzyk mody. Kwiaty i liście wyglądają jakby były zawieszone na cienkiej siateczce i ciasno oplatały ciało przyszłej mamy. W rzeczywistości są jednak przyklejone do skóry specjalnym klejem na bazie wody i cukru, a cała "odzież" to dzieło sztuki.

Jego autorem jest Christophe Guinet, który sam siebie nazywa Monsieur Plant. Francuski artysta twierdzi, że jest "miejskim ogrodnikiem". Wśród jego dzieł można znaleźć m.in. roślinną odzież – szczególnie sportowe buty obklejone liśćmi, kwiatami i korą drzew, ale też drzewa "przekształcone w ludzi" – pnie przypominające siedzących w kawiarni turystów. Projektuje też ogrody na dachach aut.


Projekt "kwiatowego macierzyństwa" przyniósł mu wiele rozgłosu. Ciało modelki – jego żony – która pod sercem nosi nowe życie, Monsieur Plant okleił najróżniejszymi kwiatami. Jego prace – jak mówi – mają na celu pokazanie codziennego piękna natury.
W swoim projekcie artysta chciał pokazać tygodnie cierpliwości, które muszą znieść kobiety oczekujące dziecka. Tak samo wielkiej cierpliwości wymagało stworzenie każdego z kwiatowych dzieł.

Ciąża jest tym magicznym okresem, kiedy natura i miłość tworzą idealne połączenie – mówił artysta.

Zgadzacie się z nim?
Źródło: Baby Center

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE