Ojciec zrobił zdjęcie, na które nie każdy by się odważył. Słowa jego córki otwierają oczy

Zdjęcie ojca w ramach akcji "Razem przeciw kulturze gwałtu".
Zdjęcie ojca w ramach akcji "Razem przeciw kulturze gwałtu". JohnBob & Sophie art
Kilka lat temu zdjęcia mężczyzn w spódnicach podbiły internet. To, co dla jednych było walką w obronie kobiet i sprzeciwem wobec przemocy seksualnej, przez drugich było traktowane jak "robienie z siebie pośmiewiska". Na Facebooku pojawiło się zdjęcie, które przypomniało o akcji sprzed lat. Tym razem pojawia się jeszcze jeden wątek: wdzięczność córki.

"Idzie lato, ale nie bójcie się, Dziewuchy! Nikt Wam nie ma prawa mówić, że skoro wystawiacie cycki, to same się prosicie. Jest lato i nie będziemy się gotować w golfach, podczas gdy Janusze wystawiają włochate klaty. Dzięki Tato!" – napisała na Facebooku Sonia Kuszyńska przy zdjęciu swojego taty Roberta, fotoreportera, który kilka lat temu wziął udział w akcji "Razem przeciw kulturze przemocy".
Pierwsze zdjęcia mężczyzn w spódnicach zaczęły pojawiać się w mediach społecznościowych w 2015 roku. Akcja została zapoczątkowana w Turcji, gdzie zamordowano 20-letnią studentkę Özgecan Aslan (stąd jeden z hashtagów na zdjęciach).

W Polsce akcję "Razem przeciw kulturze gwałtu" zapoczątkował Mateusz Kijowski, były przewodniczący Komitetu Obrony Demokracji. Na zdjęciach zamieszczanych na Facebooku widnieje napis: "Jeśli kobieta, wkładając spódnicę, zaprasza do gwałtu, to ja też zapraszam". W ten sposób mężczyźni stają w obronie kobiet i odpowiadają na argument gwałcicieli, że ofiara "prowokowała ich swoim strojem".

Z jednej strony zdjęcie zamieszczone na profilu Soni przypomina, że walka z tzw. kulturą gwałtu trwa. Z drugiej to podziękowanie dla ojca, który nie boi się, że zostanie wyśmiany, zlinczowany, że powiedzą, że "robi z siebie pośmiewisko". Niewielu ojców odważyłoby się na publikację takiego zdjęcia, są też tacy, którzy nigdy nie wzięliby udziału w podobnej akcji, niezależnie od tego, jak bardzo kochają swoje córki.


Sonia dziękuje swojemu tacie i ma ku temu powody – ojciec, który staje murem za swoją córką, to skarb i przykład dla innych. Są sprawy, o które warto walczyć, mimo wszystko.
Źródło zdjęcia: JohnBob & Sophie art
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE