Kilka dni wcześniej urodziła. Blogerka rozprawia się z mitem, który niszczy samoocenę kobiet

Blogerka Constance Hall pokazała, jak wygląda brzuch tydzień po porodzie.
Blogerka Constance Hall pokazała, jak wygląda brzuch tydzień po porodzie. screen Instagram
Nie, nie wszystkie młode matki wracają na siłownię tydzień po porodzie. Nie wszystkie mają płaskie brzuchy pozbawione rozstępów, nie wszystkie wyglądają jak Lewandowska czy Bohosiewicz. Nie są idealne. Są prawdziwe.


Pod koniec maja jedna z najpopularniejszych blogerek parentingowych Constance Hall urodziła piąte dziecko. Australijka opublikowała na Instagramie zdjęcie z tygodniowym synkiem na rękach. Pokazała, jak wygląda ciało matki siedem dni po porodzie i obnażyła jeden z absurdów macierzyństwa: pogoń za "idealnym" ciałem.

Constance przyznaje, że brzuch widoczny na zdjęciu był dla jej synka domem przez całe 9 miesięcy. Wiele osób o tym zapomina.

– Problem w tym, że kiedy dziecko przychodzi na świat, nie słyszysz już, że masz piękny brzuszek. Pojawiają się komentarze, że masz się nie martwić, bo wkrótce się go pozbędziesz. Tylko że ja cholernie go kocham. Ciężko na niego pracowałam i jestem z niego dumna. Jestem dumna ze wszystkiego, co pozwoliło temu pięknemu maleństwu przyjść na świat – dodaje blogerka.
Hall od lat pokazuje kobietom na całym świecie, że akceptowanie własnego ciała i własnych słabości oraz miłość do samej siebie to jedne z najważniejszych wartości. Dopiero pokochanie własnych wad i niedoskonałości pozwala w pełni się zaangażować, stworzyć udany związek, scalić rodzinę. Australijka uczy, że każda kobieta jest inna, jednak nie sprawia to, że jedna jest gorsza lub lepsza od drugiej.

Zdjęcie Hall to przypomnienie, że każda matka jest inna, a wszelkie porównania i licytacje nie mają sensu. To kiedy odzyskasz figurę sprzed ciąży, nie ma znaczenia. Liczy się tylko to, że urodziłaś dziecko.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0"Dobry poród to więcej niż zdrowe dziecko". O tych zaleceniach niewiele kobiet ma pojęcie