Czy można mieć alergię na drugiego człowieka? Ta historia to nie żart, a poważny problem

"Gdybyś zapytał nas pięć lat temu, jak wyglądałyby nasze dzisiejsze życie, nie uwierzylibyśmy".
"Gdybyś zapytał nas pięć lat temu, jak wyglądałyby nasze dzisiejsze życie, nie uwierzylibyśmy". gofundme.com
Młoda żona dostaje alergii na swojego męża i zostaje zmuszona do życia w izolacji wewnątrz domu – to brzmi jak żart. Scott i Johanna Watkins są uosobieniem prawdziwej miłości, niekonwencjonalnej i rozdzierającej serce. W tej pięknej historii musiała pojawić się próba. Nie czekali na nią długo. 29-letnia Johanna zachorowała na nietypową chorobę, która objawia się reakcją alergiczną prawie na wszystko. Osłabia, a nawet zabija. Musieli przetrwać izolację, zbudować nowy dom i liczyć na cud. Czy ich miłość przetrwała?

Jak zaczęła się ta fatalna historia?
Kilka lat temu, gdy tylko Scott zbliżył się do swojej żony Johanny, ta od razu zaczynała kaszleć. Jej stan pogarszał się, ilekroć mąż wszedł do pokoju. Okazało się, że kobieta cierpi na objawy anafilaktyczne. To rodzaj nagłej i ciężkiej reakcji alergicznej, która może doprowadzić nawet do zgonu. Objawy zazwyczaj obejmują równoczesne wystąpienie swędzącej wysypki, obrzęku górnych dróg oddechowych oraz znaczny spadek ciśnienia tętniczego krwi. Częstymi przyczynami wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego są: ukąszenia owadów, alergeny w pożywieniu i leki.

Johanna była błędnie zdiagnozowana 30 razy, zanim lekarze zdali sobie sprawę, że cierpi na ciężki przypadek choroby komórek tucznych. Polega ona na tym, że organizm rozwija zagrażające życiu reakcje anafilaktyczne na ponad 100 alergii, w tym na: pokarmy, zapachy i czynniki środowiskowe. Nie ma leku, który mógłby to zmienić. O dziwo, jedynymi osobami, które są blisko niej, na które nie cierpi, to trójka rodzeństwa, którzy w chorobie stali się jej opiekunami.
Choroba wymusiła zmiany
Scott i Johanna zdali sobie sprawę, że ich życie musi się radykalnie zmienić. Młoda para, szaleńczo zakochana, nie mogła już dzielić tej samej przestrzeni. Fizyczna bliskość stała się zakazana.

Przez ostatni rok Johanna mieszkała samotnie w sypialni z zapieczętowanymi oknami i drzwiami, komunikując się ze swoimi bliskimi tylko przez Skype'a. Scott został w pokoju na dole i widywał ją tylko podczas transportu na wizytę do lekarza lub w izbie przyjęć.


W międzyczasie Scott poświęcił się wyczerpującemu procesowi renowacji domu w Minneapolis, pięć minut drogi od obecnego miejsca zamieszkania Johanny. Plany odbudowy dały nadzieję, że nowe miejsce będzie służyło małżeństwu jako bezpieczna przystań. Scottem kierowała miłość i determinacja, aby być bliżej żony. Zamienił ostatnie piętro domu w mieszkanie. To było jedyne miejsce wolne od alergenów. Nowe pokoje, nowe farby, nowe podłogi i nowe meble, które są m.in. podgrzewane dla zabicia wszelkich zapachów, które wywołują reakcje alergiczne. Rok po rozpoczęciu projektu Scott był gotowy, aby odsłonić nowy dom. Para na remont domu zbierała na portalu gofundme.com
Historia wciąż nie jest łatwa
Scott Watkins, mąż Johanny, chciał podzielić się tym, jak teraz wygląda ich wspólne życie.
Mężczyzna z bólem wyznał, że musi zrezygnować z pracy, którą kocha, aby poświęcić się żonie. – Decyzja ta ma wiele konsekwencji. Z tego powodu wszystkie aspekty naszego życia zmieniają się. Jesteśmy przytłoczeni spadkiem dochodów i zwiększonymi kosztami ubezpieczenia zdrowotnego, które było związane z moją pracą. Jestem zmęczony, znużony i mocno przyciśnięty ze wszystkich stron. Walczę o radość w moich codziennych okolicznościach, nie widzę wielkiej radości, gdy patrzę w przyszłość – pisze Scott.

Wiara daje im największą siłę. – Głębokie i bolesne zmagania tego świata, bez względu na to, gdzie prowadzą, nigdy nie mogą nam dać ostatecznego słowa. Kiedy spoglądam wstecz na kilka ostatnich lat, mogliśmy oderwać się od jednego z urwistych stoków naszej podróży, ale wpadlibyśmy w ramiona Boga. Nigdy nie było czasu, kiedy nasze awaryjne przejażdżki, oddzieliły nas od Bożej miłości. Nigdy nie będzie takiego momentu, w którym Jego miłość nie będzie nam bliska.

Źródło: littlethings.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE