To niebezpieczne dla dziecka – ostrzegają specjaliści. Zielińska o tym nie wie?

Katarzyna Zielińska opublikowała zdjęcie, które rozwścieczyło internautów.
Katarzyna Zielińska opublikowała zdjęcie, które rozwścieczyło internautów. fot. instagram.com
Katarzyna Zielińska lubi dzielić się ze swoimi fanami migawkami z życia rodzinnego. Przed długim weekendem opublikowała na Instagramie zdjęcie z podróży autem. Widać na nim w jakiej pozycji przewozi ona swoje najmłodsze dziecko. Internauci zareagowali ostrą krytyką.

"Rozumiem, że trzeba się lansować, promować, lokować produkty, ale wszystko z głową... nie wiem co gorsze u Pani Zielińskiej... całkowity brak wyobraźni czy zbyt wybujała wyobraźnia", brzmi jeden z komentarzy pod zdjęciem. Pozostałe nie są łagodniejsze: "Nie można tak przewozić dzieci", "Taki mały bąbel i jedzie przodem do kierunku jazdy. Pani Kasiu, osoba inteligentna, a taka nieodpowiedzialna", grzmią internauci. Pod postem rozgorzała dyskusja na temat bezpiecznej pozycji dziecka w aucie.

Weekend!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! #rodzinka #wyprawa #słońce #polskimidrogami

Post udostępniony przez Katarzyna Zielińska (@katarzynazielinska)

Czy można lokować fotelik z przodu przodem do kierunku jazdy? Według niektórych to zagraża życiu dziecka, a za taki błąd można zapłacić 500 zł mandatu. Jednak przepisy jasno mówią, że to właściwa pozycja. Jeśli zaś rodzic zdecyduje, że chce przewozić dziecko tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu, należy wyłączyć poduszkę powietrzną.

Jednocześnie eksperci od bezpieczeństwa zaznaczają, że najbezpieczniejsze miejsce dla dziecka w aucie to tylne siedzenie i fotelik obrócony tyłem do kierunku jazdy. Podobna dyskusja wywiązała się kilka dni temu pod postem Mai Bohosiewicz, która również wybrała pozycję przodem do kierunku jazdy.

Fani Kasi Zielińskiej przyznają, że często dla wygody, lub z powodu choroby lokomocyjnej dziecka decydują się na inne ulokowanie fotelika niż zalecane. A wy? Jak przewozicie swoje dzieci?
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE