Jaki tablet dla dziecka warto kupić?

Materiał prasowy
Zastanawiasz się nad zakupem tabletu dla dziecka? Dzięki temu urządzeniu zacznie ono odkrywać świat multimediów oraz możliwości dawanych przez współczesne technologie.

Choć wielu osobom tablet kojarzy się głównie z grami, jest to przede wszystkim urządzenie rozbudzające kreatywność dziecka, a dzięki dobranym aplikacjom będzie je edukować poprzez przyjemną zabawę. Umożliwi także samodzielne wykonywanie zdjęć i filmów, które zostaną pamiątką na lata. Jednak rodzi się pytanie: jakie cechy powinien mieć tablet, aby dziecko mogło z niego korzystać w sposób komfortowy? Oto krótki poradnik, który pozwoli ci dokonać właściwego wyboru.

1. Rozmiar ekranu – warto postawić na tablet 10-calowy. Taki rozmiar umożliwi dziecku swobodne nawigowanie po wyświetlaczu. Ekran musi być jasny, szczegółowy, kontrastowy i czuły na dotyk, a takie warunki spełniają najlepiej urządzenia z matrycą typu IPS LCD. Zalecana natywna rozdzielczość obrazu to 2560 x 1600 pikseli. Dzięki niej na wyświetlaczu będzie widać dokładnie każdy szczegół, umożliwi także wydobycie pełnej głębi kolorów. Wśród dodatkowych atutów ekranu warto zwrócić uwagę na funkcje zwiększające komfort używania, jak np. tryb ochrony oczu.

2. Rozwiązania dedykowane dzieciom – niektóre tablety mają wbudowaną "strefę dla dzieci". Jest to specjalnie wydzielony obszar, kontrolowany przez rodziców. Można w nim ustawić licznik, który zablokuje tablet po upływie czasu wyznaczonego na zabawę, a także zadecydować, do jakich treści dziecko może mieć dostęp. Przypomina to znaną z komputerów i smartfonów kontrolę rodzicielską. Można także wykorzystywać "strefę" w kreatywny sposób i np. podrzucać dziecku zabawne filmiki, obrazki, a nawet nagrania własnego głosu.


3. Wysoka jakość podzespołów – poza odpowiednim rozmiarem i "strefą dziecka" równie istotnym elementem jest jakość podzespołów. Nie chcemy przecież, aby dziecko miało zepsutą zabawę przez zacinanie się ulubionych gier albo kiepskie odtwarzanie multimediów. Testy wydajnościowe pokazują jasno, że warto zainwestować w model z chipsetem Kirin, mający do dyspozycji co najmniej 4 GB RAM. Takie połączenie powinno zagwarantować płynność działania urządzenia nawet przy bardzo wymagających aplikacjach.

4. System operacyjny – większość urządzeń przenośnych działa pod kontrolą Androida, dlatego właśnie na ten system operacyjny jest w tej chwili najwięcej aplikacji. Są to propozycje darmowe oraz płatne. Wśród nich znajdą się zarówno aplikacje pozwalające dziecku na rozwój, jak i kreatywną zabawę. Z tego powodu polecamy tablet z Androidem na pokładzie.

5. Moduł LTE – jeśli dziecko jest już wystarczająco duże, aby korzystać samodzielnie z Internetu, warto nabyć tablet z modułem LTE. Umożliwi on nie tylko szybkie pobieranie i wysyłanie danych, ale również wygodne prowadzenie wideorozmów z rówieśnikami, wspólne granie w gry online i inne formy
aktywności związane z Internetem.

6. Wygoda użytkowania – aby wygoda użytkowania była pełna, tablet musi mieć dobrą baterię, zapewniającą mobilność podczas używania urządzenia. Zalecany jest akumulator o pojemności co najmniej 700 mAh, który powinien wystarczyć na pracę przez większość dnia. Jeśli planujemy częste podróże, dobrze nabyć model z funkcją szybkiego ładowania typu Quick Charge – gdy akumulator rozładuje się w trasie, można szybko uzupełnić niedobory energii.

Sześć ważnych cech – czy znajdzie się tablet, który spełni wszystkie zalecenia? Rynek jest tak obszerny, że nie ma się co martwić. Dobrym przykładem jest najnowsza propozycja cenionej marki Huawei – tablet MediaPad M5. Nie tylko spełnia wszystkie wymogi, jakimi określamy dobry tablet dla dziecka, ale również znacznie je przewyższa – dostępny jest zarówno w wersji z LTE, jak i bez niej, a w każdym wariancie oferuje aż cztery głośniki, czyli o dwa więcej niż 99 proc. tabletów dostępnych na rynku.

Jeśli szukasz dobrego tabletu dla dziecka, który wysokie parametry łączy z atrakcyjną ceną, warto rozważyć zakup MediaPad M5.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE