Przez kilka godzin szukali zaginionego 4-latka. Nieoczekiwany finał historii z Brzeska

Chłopiec bawił się w domu i nagle zniknął
Chłopiec bawił się w domu i nagle zniknął Prawo autorskie: gajus / 123RF Zdjęcie Seryjne
Czasami chwila nieuwagi może zakończyć się naprawdę tragicznie – przestrzegają małopolscy policjanci. Kilka dni temu funkcjonariusze z Brzeska odebrali zgłoszenie od zapłakanej kobiety, która chciała zgłosić zaginięcie synka. Historia miała nieoczekiwany, ale szczęśliwy finał.

Mieszkanka Jasienia, która zgłosiła zaginięcie 4-letniego syna, mówi, że chłopiec bawił się w domu i nagle... zniknął. Przerażona matka najpierw przeszukała cały dom i podwórko, potem zaczęła przeczesywać okolicę. Z pomocą przyszli jej sąsiedzi.

Gdy pierwsze poszukiwania nie przyniosły efektu, kobieta postanowiła zadzwonić na policję. Zapłakana poinformowała funkcjonariuszy o zaginięciu chłopca i poprosiła ich o natychmiastową pomoc. Gdy tylko policjanci znaleźli się na miejscu, kobieta ponownie weszła do domu. W jednym z pokoi zastała... śpiącego synka.

Okazało się, że chłopiec położył się do łóżka. Był jednak całkowicie przykryty kołdrą i dlatego mama – zdenerwowana jego nagłym zniknięciem – w pierwszej chwili go nie zauważyła.

Nie spuszczaj dziecka z oka
Zdarzenie na szczęście miało szczęśliwy finał i zakończyło się jedynie na strachu. – Apelujemy do rodziców o czujność i rozwagę w opiece nad dziećmi. Rodzice małego dziecka muszą być szczególnie wyczuleni, zwłaszcza że nasze pociechy mają różne pomysły i często nie zdają sobie sprawy z zagrożeń. Najlepiej, aby malucha mieć cały czas w zasięgu wzroku. Czasami chwila nieuwagi może zakończyć się naprawdę tragicznie – komentuje incydent Małopolska Policja.

Musimy pamiętać, że w przypadku, gdy chodzi o zaginięcie dziecka, musimy natychmiast reagować. Nieprawdą jest, że trzeba odczekać 24 godziny zanim zgłosimy sprawę policji. W przypadku zaginięcia czas ma ogromne znaczenie. Szczególnie, jeśli zbliża się noc lub załamanie pogody.


– Im szybciej zaczniemy działać w takich sprawach, tym lepiej. Zdecydowanie przydatne dla funkcjonariuszy będzie aktualne zdjęcie malucha. Policjanci starają się uzyskać jak najwięcej informacji dotyczących osoby zaginionej, dlatego bądź cierpliwy, możesz być pytany o wszystkie szczegóły. Wywiad z rodzicami jest niezwykle istotny i może pomóc w poszukiwaniach – podkreślają policjanci.

Warto też nauczyć dziecko jak wezwać pomoc albo co zrobić w sytuacji awaryjnej. Dobrze też, jeśli dziecko potrafi powiedzieć jak się nazywa, jak nazywają się jego rodzice oraz gdzie mieszka.
Źródło: krakow.eska.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE