Rodzice odwołali wakacje. 12-latek dał im nauczkę, którą zapamiętają do końca życia

12-latek sam poleciał na Bali
12-latek sam poleciał na Bali Prawo autorskie: nadezhda1906 / 123RF Zdjęcie Seryjne
Chciałem wyruszyć na przygodę – powiedział 12-letni chłopiec, który zabrał kartę kredytową matki, sam zarezerwował przez internet bilety i hotel, i poleciał na Bali. Na wakacjach życia spędził dziewięć dni, zanim policji udało się go namierzyć.

Australijskie służby próbują ustalić, jak doszło do tego, że 12-latek po kłótni z rodzicami wyjechał samotnie na Bali, posługując się przy tym ich kartą kredytową. Chłopiec z Sydney samodzielnie zarezerwował loty, wybierając tylko te linie lotnicze, które dopuszczają podróżowanie bez opiekuna dzieci do lat 12. Chłopiec zadbał też o zakwaterowanie.

Wszystko przez to, że zdenerwował się na rodziców, którzy odwołali wakacje na wyspie – powiedzieli krewni chłopca lokalnej telewizji Nine Network.

12-latek powiedział rodzicom, że idzie do szkoły. Zamiast tego pojechał jednak na dworzec, z którego dostał się na lotnisko. Korzystając z samoobsługowego terminala odpraw w Sydney poleciał na Bali przez Perth, okazując tylko swój paszport i legitymację szkolną.

Chłopiec opowiadał, że przez pracowników linii lotniczych został sprawdzony tylko raz. – Po prostu poprosili mnie o legitymację szkolną i paszport, aby udowodnić, że mam 12 lat i że jestem w szkole średniej – powiedział w programie telewizyjnym "A Current Affair".


– To było cudowne, bo chciałem wyruszyć na przygodę – dodał. Gdy chłopiec meldował się w hotelu na Bali, zapewnił pracowników, że czeka na przybycie swojej starszej siostry. Za wszystko płacił kartą kredytową rodziców.

Znaleziony po 9 dniach
Australijskie władze poinformowały, że chłopiec został znaleziony na Bali dziewięć dni po tym, jak rodzice zgłosili jego zaginięcie i nie pojawił się w szkole.

– Nie da się opisać, co czuliśmy, gdy odkryliśmy, że wyjechał za granicę – powiedziała matka chłopca. Kobieta podkreśliła, że jej syn "nie znosi słowa nie" i źle przyjmuje wszelkie odmowy, dlatego tak zareagował na odwołane wakacje.

Wszystkie linie lotnicze obowiązują procedury, które umożliwiają podróżowanie nieletnim samotnie, ale wymagania różnią się w zależności od przewoźników – skomentował tę niecodzienną sytuację ekspert ds. operacji lotniczych dr Chrystal Zhang z Uniwersytetu Swinburne.
Źródło: BBC
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE