Oto, dlaczego matki są ciągle zmęczone. To nagranie podbija sieć i serca rodziców

Melanie przykleiła kamerę na suficie, żeby nagrać swoją noc
Melanie przykleiła kamerę na suficie, żeby nagrać swoją noc fot. YouTube
Już ponad milion internautów obejrzało filmik, na którym mama trójki dzieci pokazuje, jak wygląda jej noc. I choć niektórym może wydawać się to zabawne, to każdy rodzic, który po tak "przespanej nocy" musi wstać i z uśmiechem przyrządzić swoim pociechom ulubione śniadanie wie, że jest to śmiech przez łzy.

Nieprzespane noce to jeden z wątpliwych uroków rodzicielstwa. Kiedy twoje dziecko kończy pół roku, ze łzami w oczach wspominasz te wszystkie poradniki, w których obiecywano, że trzymiesięczny maluch potrafi przespać całą noc. Albo przynajmniej 6 godzin... bez przerwy!

Nie ma się co łudzić. Rodzice maluchów, które faktycznie zasypiają, gdy tylko dotkną materaca w łóżeczku, a otwierają oczy punkt 8 rano, są wyjątkowymi szczęściarzami. I są w mniejszości. Typowa noc z małymi dziećmi wygląda dokładnie jak ta, którą nagrała Melanie Darnell.

Melanie została sama z trójką dzieci, bo jej mąż musiał wyjechać w interesach. Chciała sprawdzić, ile czasu rzeczywiście udaje jej się przespać, kiedy sama musi zajmować się dziećmi w nocy. Przykleiła więc na suficie kamerę z noktowizorem. Efekt eksperymentu podbił sieć i serca rodziców.

Parenting doesn’t end when the sun goes down. I want to parent at night the same way I parent during the day. You have two nighttime parenting goals (1) get sufficient rest yourself and (2) meet the nutritional and emotional needs of your child. It’s a tough balance. Realizing that the last sweet hours of restful darkness are almost over. The 4am wake-up call is especially excruciating. Still, we haul ourselves out of bed, and with bleary eyes pull our babies in close . In those quiet, dark hours, the lack of distraction can actually quite calming and refreshing.  Baby’s needs tend to be simple: to be held and fed. Mothers are experts at both of those things, and the ability to so completely meet the needs of our amazing baby is profoundly satisfying. During these moments let’s think of all of the other parents that are up with their babies at the very same middle-of-the night moment and take comfort in the thought of each of us cradling our babies in the dark of our homes, together in shared experience. Rather than feeling isolated and exhausted, we can feel connected to the other tired mothers that are also awake #momsunited. . So, to all of the tired mothers out there, breathe in and breathe out. These days are intense but short lived. Both you and baby will be sleeping more soundly before long. For now, cuddle your babies, nurse them and love them no matter what time the clock says. The baby you rock tonight someday may have the opportunity to be gazing at the stars while holding a sweet baby of her own. She will be thinking of, and appreciating, you . . Full video www.youtube.com/fitmomma #attachmentparenting #caughtoncamera #parenting #momlife #nighttimeparenting #gentleparenting #tiredmom #momof3 #onshrooms #cosleeping #foursigmatic @nest @todayshow @scarymommy @goodmorningamerica @theellenshow @ellentube @theviewabc @huffpostparents @popsugar

Post udostępniony przez Melanie Darnell (@fitmomma4three)

Melanie kładzie się o 22, a już półtorej godziny później w jej łóżku ląduje 10-miesięczny synek. Ale trudno mówić o spaniu, kiedy maluch macha rączkami, wierci się, kręci, a w końcu siada. Łóżko jest duże, mama i tak nie śpi, więc o 1 w nocy obok pojawia się jeszcze 2-latek. Teraz czas na uroczą drzemkę w trójkę. Ale i ta nie trwa długo, bo starszak chce wrócić do swojego łóżka, a maluch ma chęć na mleko. Na szczęście zaraz 6:30 i pobudka. Czas na śniadanie!


Melanie, choć – delikatnie mówiąc – niezbyt wypoczęta po takiej nocy, próbuje pocieszać innych rodziców.

– Do wszystkich zmęczonych matek – głeboki wdech i wydech. Te dni są intensywne, ale krótkotrwałe. Zarówno ty, jak i dziecko będziecie jeszcze spać solidnie i zdrowo. Póki co, przytulajcie swoje dzieci, pielęgnujcie je i kochajcie bez względu na to, którą godzinę wskazuje zegar. Dziecko, które dziś kołyszesz, może mieć okazję patrzeć w gwiazdy, gdy kiedyś będzie trzymało na rękach własne dziecko. Wtedy pomyśli o tobie i to doceni – podsumowała Melanie.

Cóż, trzeba przyznać, że rodzicielska miłość jest silniejsza od zmęczenia. I trudno się nie rozczulać nad widokiem maluchów, które odsypiają trudy nocy, kiedy ty ubierasz się do pracy. A przespana noc? Na pewno kiedyś i nam się przytrafi.
Źródło: MamaMia
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE