Prawie jak matura. Sprawdź, co czeka uczniów na egzaminach gimnazjalnych 2018

Egzamin gimnazjalny 2018
Egzamin gimnazjalny 2018 Fot. Grzegorz Skowronek / AG
Egzamin gimnazjalny 2018 – mówi się, że to "mała matura". Może stresować, bo to warunek ukończenia gimnazjum. Składa się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i języka nowożytnego. W tym roku uczniowie rozpoczną od części humanistycznej. Egzamin gimnazjalny 2018 – sprawdź dokładne terminy.

Egzamin gimnazjalny to pierwszy oficjalny sprawdzian wiedzy uczniów. Mimo że nie ma żadnych wymagań, co do minimalnej ilości punktów egzaminu, od jego sumy zależy, do którego liceum dostanie się gimnazjalista. Do przejścia są 3 etapy, egzamin gimnazjalny 2018 składa się z:
– części humanistycznej, tzn. z historii, WOS-u i języka polskiego (18 kwietnia)
– części matematyczno-przyrodniczej (19 kwietnia)
– języka nowożytnego (20 kwietnia).

Egzamin gimnazjalny 2018 – harmonogram
Egzamin gimnazjalny każdego dnia jest podzielony na dwie sesje – pierwsza zaczyna się o godz. 9:00, a druga o godz. 11:00. W pierwszy dzień uczniowie otrzymają arkusz z historii i WOS-u, następnie będą mieli 90 minut na egzamin z języka polskiego.

19 kwietnia – będzie bardzo podobnie, 60 minut na egzamin z przedmiotów przyrodniczych i 90 minut na część matematyczną.

20 kwietnia – uczniowie będą mieli godzinę na napisanie egzaminu z języka nowożytnego na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Jak wygląda egzamin gimnazjalny z języka?
Egzamin gimnazjalny z języka nowożytnego jest obowiązkowo zdawany na poziomie podstawowym, ale uczniowie mogą też podejść do wersji rozszerzonej. To wersja dla uczniów, którzy od podstawówki uczyli się języków obcych. Dla pozostałych udział w części rozszerzonej jest dobrowolny. Gimnazjaliści mogą zdawać egzamin z: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego i rosyjskiego.


Co, jeśli w kwietniu uczeń nie stawił się na egzamin? Nie wszystko stracone, drugi termin egzaminu gimnazjalnego 2018 został wyznaczony na 4-6 czerwca.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE